Kan inte nå servern

Important Winter Sale 621

 
329 föremål
748. KOPP med FAT, keramik. Korea, Koryo.
748. KOPP med FAT, keramik. Korea, Koryo.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
699. KRIGSGUDOM, soapstone. Qingdynastin, 1800-tal.
699. KRIGSGUDOM, soapstone. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
869. KRUKA med FAT, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
869. KRUKA med FAT, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
884. KRUKA med LOCK, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
884. KRUKA med LOCK, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
757. KRUKA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
757. KRUKA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
796. KRUKA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
796. KRUKA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
758. KRUKA, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.
758. KRUKA, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
882. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
882. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
940. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
940. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
937. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
937. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
905. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
905. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
909. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
909. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
926. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
926. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
906. KRUKA, porslin. Qingdynastin, omkring 1700.
906. KRUKA, porslin. Qingdynastin, omkring 1700.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
859. KRUKA, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
859. KRUKA, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
759. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
759. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
896. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
896. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
900. KRUKOR, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
900. KRUKOR, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
712. KÄRL, ett par, cloisonné samt nefrit. Kina, 1900-tal.
712. KÄRL, ett par, cloisonné samt nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
680. LJUSHÅLLARE, ett par, lackerat trä. Sen Qingdynasti.
680. LJUSHÅLLARE, ett par, lackerat trä. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
744. MASK, trä. Japan, 1800-tal.
744. MASK, trä. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
782. MEIPINGVAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. MEIPINGVAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
835. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
835. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
836. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
836. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
746. NETSUKE, trä. Japan, Edo, 1800-tal.
746. NETSUKE, trä. Japan, Edo, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
743. NETSUKE, trä. Japan, Meiji (1868-1912).
743. NETSUKE, trä. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
740. OPIUMPIPA, silver. Japan, Meiji (1868-1912).
740. OPIUMPIPA, silver. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
855. PALL, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
855. PALL, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
921. PENSELSTÄLL, porslin. Qingdynastin.
921. PENSELSTÄLL, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
730. PENSELSTÄLL, trä. Kina.
730. PENSELSTÄLL, trä. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
731. PENSELSTÄLL, trä. Kina.
731. PENSELSTÄLL, trä. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
681. PILBÅGSRINGAR, fem stycken, nefrit. Kina.
681. PILBÅGSRINGAR, fem stycken, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
695. PLAKETT, nefrit. China, 20th Century.
695. PLAKETT, nefrit. China, 20th Century.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
647. POKAL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
647. POKAL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
843. PRAKTFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
843. PRAKTFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
798. PRAKTFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
798. PRAKTFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
761. PRAKTURNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
761. PRAKTURNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
669. RITURELLT VINKÄRL, Gu, brons. Möjligen sen Shangdynasti.
669. RITURELLT VINKÄRL, Gu, brons. Möjligen sen Shangdynasti.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
725. ROCK, broderat siden. Kina, sen Qingdynasti omkring 1900.
725. ROCK, broderat siden. Kina, sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
724. ROCK, broderat siden. Qing dynastin, 1800-tal.
724. ROCK, broderat siden. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
726. ROCK, broderat siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
726. ROCK, broderat siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
897. ROLEAUVAS, porslin. Transition, 1600-tal.
897. ROLEAUVAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
686. RUYISTAV, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
686. RUYISTAV, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
935. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722
).
935. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722 ).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
930. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
930. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
914. RÖKELSEKAR/KRUKA, porslin. Qingdynastin, omkring 1700.
914. RÖKELSEKAR/KRUKA, porslin. Qingdynastin, omkring 1700.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
923. RÖKELSEKAR/KÄRL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
923. RÖKELSEKAR/KÄRL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
780. RÖKELSEKAR/YTTERFODER, keramik. Troligen sen Qingdynasti.
780. RÖKELSEKAR/YTTERFODER, keramik. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
952. SALTKAR, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
952. SALTKAR, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
728. SCHATULL för spel, lack. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
728. SCHATULL för spel, lack. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
941. SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
941. SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
832. SERVIS, 110 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
832. SERVIS, 110 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
879. SERVIS, 137 delar, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
879. SERVIS, 137 delar, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
848. SERVIS, 20 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
848. SERVIS, 20 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
657. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
657. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
751. SKULPTUR, lergods. Tang dynastin (618-907).
751. SKULPTUR, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
692. SKULPTUR, nefrit. Sen Qingdynasti.
692. SKULPTUR, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
693. SKULPTUR, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
693. SKULPTUR, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
698. SKULPTUR, soapstone. Kina, sen Qingdynasti omkring 1900.
698. SKULPTUR, soapstone. Kina, sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
691. SKULPTUR, sten. Kina, 1900-tal.
691. SKULPTUR, sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
696. SKULPTURER, ett par, sten. Kina, 1900-talets första hälft.
696. SKULPTURER, ett par, sten. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
689. SKULPTURGRUPP, nefrit. Kina.
689. SKULPTURGRUPP, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
701. SKULPTURGRUPP, sten. Kina, 1900-tal.
701. SKULPTURGRUPP, sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
908. SKÅL med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
908. SKÅL med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
863. SKÅL med SKED, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
863. SKÅL med SKED, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
944. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
944. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
838. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
838. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
778. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
778. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
916. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
916. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
917. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
917. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
646. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
646. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
762. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
762. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
867. SKÅL, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
867. SKÅL, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK