Kan inte nå servern

Important Winter Sale 621

 
1152 föremål
57. STOLAR, sex stycken, stockholmsarbeten, 1770-tal.
57. STOLAR, sex stycken, stockholmsarbeten, 1770-tal.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1007. En collier med odlade Tahiti-pärlor.
1007. En collier med odlade Tahiti-pärlor.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
575. Bernardino Jacobi Butinone Hans krets, Madonnan med barnet.
575. Bernardino Jacobi Butinone Hans krets, Madonnan med barnet.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
516. Ulrica Fredrica Pasch Hennes krets, Regentlängd, 9 st.
516. Ulrica Fredrica Pasch Hennes krets, Regentlängd, 9 st.
Klubbat pris
45 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
437. Prins Eugen, "Skördetid, Örberga".
437. Prins Eugen, "Skördetid, Örberga".
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
111. LJUSBÄRARE/SKULPTURER, ett par, barock, 1700-talets första hälft.
111. LJUSBÄRARE/SKULPTURER, ett par, barock, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
630. Per Ekström, Solglitter.
630. Per Ekström, Solglitter.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
612. Julia Beck, Bron, flodlandskap från Beaumont-le-Roger.
612. Julia Beck, Bron, flodlandskap från Beaumont-le-Roger.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
420. William Blair Bruce, Riksdagshuset i aftonbelysning.
420. William Blair Bruce, Riksdagshuset i aftonbelysning.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
615. Julia Beck, Norrbro, Stockholm.
615. Julia Beck, Norrbro, Stockholm.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
686. RUYISTAV, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
686. RUYISTAV, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
477. Vidsträckt landskap med jaktsällskap.
477. Vidsträckt landskap med jaktsällskap.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
555. Månsken över Fjällbacka.
555. Månsken över Fjällbacka.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
519. Festtåg vid antik stad.
519. Festtåg vid antik stad.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
472. Kvällsmaten.
472. Kvällsmaten.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
313. MATTA, semiantik Heris, ca 335,5-337,5 x 237-240 cm.
313. MATTA, semiantik Heris, ca 335,5-337,5 x 237-240 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
33. SKÅP, Frankrike, 1800-talets slut, Ny-Louis XVI.
33. SKÅP, Frankrike, 1800-talets slut, Ny-Louis XVI.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
616. Carl Fredrik Hill, Hills gravvård flyter på floden.
616. Carl Fredrik Hill, Hills gravvård flyter på floden.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
546. Kung Salomon offrar till gudarna.
546. Kung Salomon offrar till gudarna.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
549. Båtar vid borg på klippa.
549. Båtar vid borg på klippa.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
9. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
9. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
126. BORDSPENDYL, Claude Galle, empire, 1800-talets början.
126. BORDSPENDYL, Claude Galle, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
99. KANDELABRAR, för sex ljus, empirestil, circa 1900.
99. KANDELABRAR, för sex ljus, empirestil, circa 1900.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
503. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , osignerad. Uppfodrad duk 57 x 72 cm.
503. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , osignerad. Uppfodrad duk 57 x 72 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
756. VAS med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
756. VAS med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
425. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
425. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
143. PRAKTMYNT, 10 dukater, guld, Hildesheim, ca 1618.
143. PRAKTMYNT, 10 dukater, guld, Hildesheim, ca 1618.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
609. Hugo Birger, Kustmotiv från Särö, Sandviken.
609. Hugo Birger, Kustmotiv från Särö, Sandviken.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
581. Paul Fischer, Vaktpost vid Kastellet, Köpenhamn.
581. Paul Fischer, Vaktpost vid Kastellet, Köpenhamn.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
71. SPEGEL, barock, omkring år 1700.
71. SPEGEL, barock, omkring år 1700.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
574. Barend van Orley Hans krets, Bebådelsen.
574. Barend van Orley Hans krets, Bebådelsen.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
400. Carl Milles, "Flöjtblåsande ängel".
400. Carl Milles, "Flöjtblåsande ängel".
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
406. Robert Thegerström, "Vinteridrott".
406. Robert Thegerström, "Vinteridrott".
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
326. MATTA, semiantik Kirman, ca 591,5-593 x 324-327 cm.
326. MATTA, semiantik Kirman, ca 591,5-593 x 324-327 cm.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
527. Olle Hjortzberg, Stilleben med gula rosor.
527. Olle Hjortzberg, Stilleben med gula rosor.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
542. "Berg i motljus. Kungelf".
542. "Berg i motljus. Kungelf".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
530. Stilleben med tulpaner och orientalisk figurin.
530. Stilleben med tulpaner och orientalisk figurin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
423. Anders Zorn, "Reading - Lektyr".
423. Anders Zorn, "Reading - Lektyr".
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
442. Clara Olivia (Lall) Bergling, Porträtt av sittande kvinna.
442. Clara Olivia (Lall) Bergling, Porträtt av sittande kvinna.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
422. Anders Zorn, "August Saint Gaudens I".
422. Anders Zorn, "August Saint Gaudens I".
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
408. Karl Nordström, "Djurgårdsstuga i snö".
408. Karl Nordström, "Djurgårdsstuga i snö".
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
123. BORDSPENDYL, sengustaviansk, 1800-talets början.
123. BORDSPENDYL, sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
155. Louis Vuitton, KOFFERT, Louis Vuitton, tidigt 1900-tal.
155. Louis Vuitton, KOFFERT, Louis Vuitton, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
55 000 - 60 000 SEK
648. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
648. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
55 000 - 65 000 SEK
614. "Morgon".
614. "Morgon".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
482. Helmer Osslund, "Nipor i kvällssol".
482. Helmer Osslund, "Nipor i kvällssol".
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
182. Anders Schotte, ljusstakar, ett par, silver, Uddevalla 1777. Rokoko.
182. Anders Schotte, ljusstakar, ett par, silver, Uddevalla 1777. Rokoko.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
446. Anders Zorn, "Dam med flor (förstudie till "Sorg")".
446. Anders Zorn, "Dam med flor (förstudie till "Sorg")".
Klubbat pris
260 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
397. Olof Hermelin, Kvällsflanörer vid piren, motiv från USA.
397. Olof Hermelin, Kvällsflanörer vid piren, motiv från USA.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
578. Allaert van Everdingen, Landskap med fors.
578. Allaert van Everdingen, Landskap med fors.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK