Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
299 föremål
641. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
641. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
700 000 SEK
Utropspris
500 000 - 800 000 SEK
695. Pu Hua (1837-1911), akvarell och tusch på papper. Lotus.
695. Pu Hua (1837-1911), akvarell och tusch på papper. Lotus.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
711. Skåp, lack, Qing dynastin, 17/1800-tal.
711. Skåp, lack, Qing dynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
637. Guanyin, dehua. Qingdynastin, 1600/1700-tal.
637. Guanyin, dehua. Qingdynastin, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
100 000 - 140 000 SEK
642. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs märke.
642. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
681. Skulpturhuvud, sten. Mingdynastin (1368-1644).
681. Skulpturhuvud, sten. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
819. FAT, porslin. Qingdynastin med Qianlongssigillmärke.
819. FAT, porslin. Qingdynastin med Qianlongssigillmärke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
708. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
708. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
679. Bodhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
679. Bodhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
820. Skål, porslin. Sen Qingdynasti med Guangxus märke (1875-1908).
820. Skål, porslin. Sen Qingdynasti med Guangxus märke (1875-1908).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
638. Figuriner, tre stycken, dehua, Qingdynastin, omkring år 1700.
638. Figuriner, tre stycken, dehua, Qingdynastin, omkring år 1700.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
703. Feng Zikai, album, Kina.
703. Feng Zikai, album, Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
712. ASK med LOCK. Qingdynastin (1664-1912).
712. ASK med LOCK. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
661. Kopphållare, förgylld. Qingdynastin, 1800-tal.
661. Kopphållare, förgylld. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
831. Fiskbassäng, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
831. Fiskbassäng, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
867. Servis, 53 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
867. Servis, 53 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
845. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
845. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
853. Tallrikar, 12 stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
853. Tallrikar, 12 stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
758. Prakturna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
758. Prakturna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
751. Skål, keramik. Junglasyr, Song/Yuandynastin.
751. Skål, keramik. Junglasyr, Song/Yuandynastin.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
801. Tallrikar, nio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
801. Tallrikar, nio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
590. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
590. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
644. Skåp, lackerat trä. Japan, 1800-tal.
644. Skåp, lackerat trä. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
639. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Yongzhengs märke.
639. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Yongzhengs märke.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
761. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
761. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
640. Vas, porsin. Qingdynastin, 1700-tal.
640. Vas, porsin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
841. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1664), med hallmärke.
841. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1664), med hallmärke.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
886. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
886. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
803. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
803. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
875. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
875. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
677. Dakini, brons. Tibet, sent 1800-tal/omkring 1900.
677. Dakini, brons. Tibet, sent 1800-tal/omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
800. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
800. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
794. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
794. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
884. Penselvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
884. Penselvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
636. Rökelsekar, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
636. Rökelsekar, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
846. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
846. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
862. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
862. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
837. Fat, ett par, porslin. Troligen Republik med Guangxus märke.
837. Fat, ett par, porslin. Troligen Republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
829. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti.
829. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
678. Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
678. Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
885. Pilgrimskrus, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
885. Pilgrimskrus, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
81 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
654. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
654. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
777. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
777. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
701. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
701. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
799. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
799. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
723. Buddha, brons. Thailand, 1700-tal.
723. Buddha, brons. Thailand, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
832. Fohundar, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
832. Fohundar, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
621. Tallrikar, 18 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
621. Tallrikar, 18 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
805. Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
805. Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
692. Kinesisk konstnär, tusch och färg. Qingdynastin (1664-1912).
692. Kinesisk konstnär, tusch och färg. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
821. Skål, porslin. Republik, 1900-tal med Daoguangs märke.
821. Skål, porslin. Republik, 1900-tal med Daoguangs märke.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
732. Tekanna, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
732. Tekanna, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
816. Skålar, sju stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
816. Skålar, sju stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
858. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
858. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
848. Skålfat, sex stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
848. Skålfat, sex stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
591. Fat, fem stycken, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
591. Fat, fem stycken, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
880. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
880. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
815. Vas med lock, porslin. Qingdynastin, Kanton, sent 1800-tal.
815. Vas med lock, porslin. Qingdynastin, Kanton, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
671. Skulptur, nefrit. Kina.
671. Skulptur, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
667. Figurin, nefrit. Qingdynastin.
667. Figurin, nefrit. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
827. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
827. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
826. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
826. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK