Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
299 föremål
597. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
597. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
587. Fat, ett par, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
587. Fat, ett par, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
599. Tallrikar, fyra stycken, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
599. Tallrikar, fyra stycken, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
835. Fat, porslin. Tidigt 1900-tal med märke.
835. Fat, porslin. Tidigt 1900-tal med märke.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
628. Skedfat, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
628. Skedfat, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
612. Tekruka, porslin. Transition, 1600-tal.
612. Tekruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
649. Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
649. Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
643. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722), med Xuandes märke.
643. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722), med Xuandes märke.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
627. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
627. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
651. Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
651. Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
630. Tekanna med kopp och fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
630. Tekanna med kopp och fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
856. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
856. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
611. Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chonghzen 1600-tal.
611. Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chonghzen 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
672. Hänge/Skulptur, grön sten. Kina.
672. Hänge/Skulptur, grön sten. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
604. Skål, keramik. Fem dynastierna (907-960).
604. Skål, keramik. Fem dynastierna (907-960).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
849. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
849. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
866. Gallerskål, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
866. Gallerskål, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
804. Fat kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
804. Fat kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
625. Såssnipa, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
625. Såssnipa, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
824. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
824. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
616. Tallrikar, tre stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
616. Tallrikar, tre stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
626. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
626. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
614. Smörsnäcka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
614. Smörsnäcka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
592. Assietter, två stycken, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen 1600-tal.
592. Assietter, två stycken, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
658. Bläckhållare, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
658. Bläckhållare, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
871. Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
871. Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
594. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
594. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
390 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
632. Tallrik, vapenporslin. Qingdynstin, Jaiqing (1796-1820).
632. Tallrik, vapenporslin. Qingdynstin, Jaiqing (1796-1820).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
631. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
631. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
879. Vas, porslin. Sen Qingdynasti med sigillmärke i botten.
879. Vas, porslin. Sen Qingdynasti med sigillmärke i botten.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
656. Fat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
656. Fat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
669. Skulpur, drake och qilin, nefrit, Kina.
669. Skulpur, drake och qilin, nefrit, Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
888. Vas, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
888. Vas, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
825. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
825. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
887. Perukvaser/lyktor, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
887. Perukvaser/lyktor, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
660. Trana, silver och emalj, 1900-talets första hälft.
660. Trana, silver och emalj, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
633. Kopp, porslin. Kina, republik med Guangxus märke.
633. Kopp, porslin. Kina, republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
859. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
859. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
838. Kopp, äggskalsporslin. Kina, 1900-tal.
838. Kopp, äggskalsporslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
675. Sigillstamp/skulptur, bergkristall, Qingdynastin.
675. Sigillstamp/skulptur, bergkristall, Qingdynastin.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
810. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
810. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
737. Skål, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
737. Skål, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
613. Fat, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
613. Fat, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
646. Inro, lack. Japan, Edo perioden, 1800-tal.
646. Inro, lack. Japan, Edo perioden, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
731. Tekanna med lock, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
731. Tekanna med lock, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
647. Inro, sexdelad, lack. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
647. Inro, sexdelad, lack. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
883. Fat, porslin. Qingdynastin med Guangxus sex karaktärers märke.
883. Fat, porslin. Qingdynastin med Guangxus sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
759. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
759. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
663. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med märke i botten.
663. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med märke i botten.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
609. Vas, qinbaiporslin. Yuandynastin (1260-1368).
609. Vas, qinbaiporslin. Yuandynastin (1260-1368).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
774. Figurin, blanc de chine. Qing dynastin.
774. Figurin, blanc de chine. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
772. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
772. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
617. Bålskål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
617. Bålskål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
664. Vas med lock, möjligen agat. Kina, 1900-tal.
664. Vas med lock, möjligen agat. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
670. Penselbad, nefrit. Kina, 1900-tal.
670. Penselbad, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
659. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
659. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
755. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
755. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
806. Fat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
806. Fat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
735. Vaser, ett par, silver. Luen Wo, Shanghai, tidigt 1900-tal.
735. Vaser, ett par, silver. Luen Wo, Shanghai, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
729. Rökelsekar, brons. Qingdynastin (1664-1912).
729. Rökelsekar, brons. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
728. Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.
728. Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
765. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
765. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
828. Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
828. Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
653. Kendi, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
653. Kendi, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
771. Figurin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
771. Figurin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
700. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
700. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
702. Zheng Yuke, född 1961. Färg och tusch på papper.
702. Zheng Yuke, född 1961. Färg och tusch på papper.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK