Kan inte nå servern

Important Spring Sale 633

 
1069 föremål
933. Rullmålning, akvarell och tusch. Qingdynastin.
933. Rullmålning, akvarell och tusch. Qingdynastin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
513. Ester Almqvist, Landskap.
513. Ester Almqvist, Landskap.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
926. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
926. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
656. Gerrit Dou Hans krets, Läsande man vid jordglob.
656. Gerrit Dou Hans krets, Läsande man vid jordglob.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
897. Golvurna med lock, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
897. Golvurna med lock, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
250. Fickur, guld och emalj. Louis XVI.
250. Fickur, guld och emalj. Louis XVI.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
307. Pelarmatta, semiantik Kinesisk, ca 247 x 71 cm.
307. Pelarmatta, semiantik Kinesisk, ca 247 x 71 cm.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
655. David Teniers d.y Efter, Köksinteriör med piga.
655. David Teniers d.y Efter, Köksinteriör med piga.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
877. Vas, keramik. Yuandynastin.
877. Vas, keramik. Yuandynastin.
Klubbat pris
370 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
887. Guanyin, blanc de chine. Qing dynastin, 1800-tal.
887. Guanyin, blanc de chine. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1049. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1049. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
306. Matta, semiantik Kina, ca 293-295 x 242-246,5 cm.
306. Matta, semiantik Kina, ca 293-295 x 242-246,5 cm.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
119. Bordslyster, för tre ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
119. Bordslyster, för tre ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
46. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
46. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
447. Lapponia collier 14K guld "Mariehand".
447. Lapponia collier 14K guld "Mariehand".
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
728. Porträtt av konstnärens far.
728. Porträtt av konstnärens far.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
784. På väg till Solna kyrkby.
784. På väg till Solna kyrkby.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
155. Petter Ersson Lund, bägare, Stockholm 1713. Karolinsk.
155. Petter Ersson Lund, bägare, Stockholm 1713. Karolinsk.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
82. Ampel, för åtta ljus, ca år 1800, Sengustaviansk.
82. Ampel, för åtta ljus, ca år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
711. Lorens Pasch d y Hans ateljé, "Kung Gustav III” (1746-1792)".
711. Lorens Pasch d y Hans ateljé, "Kung Gustav III” (1746-1792)".
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
641. Stig Blomberg, Sittande pojke.
641. Stig Blomberg, Sittande pojke.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
731. Anna Gardell-Ericson, Solnedgång över kusten.
731. Anna Gardell-Ericson, Solnedgång över kusten.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
516. Carl Wilhelmson, Barn i huvudbonad (ej slutförd).
516. Carl Wilhelmson, Barn i huvudbonad (ej slutförd).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
916. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
916. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
813. Charles Chaplin, Flicka i blå klänning.
813. Charles Chaplin, Flicka i blå klänning.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
688. Frans de Hulst Tillskriven, Hamnscen vid en borg.
688. Frans de Hulst Tillskriven, Hamnscen vid en borg.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
22. Byrå, Italien 1700-tales senare del, Louis XVI.
22. Byrå, Italien 1700-tales senare del, Louis XVI.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
595. Ruth Milles, "Yvonne".
595. Ruth Milles, "Yvonne".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
61. Stolar, fem stycken (3+2), 1700-talets andra hälft, Rokoko.
61. Stolar, fem stycken (3+2), 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
729. Georg Pauli, "Konfektbiten".
729. Georg Pauli, "Konfektbiten".
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
957. Taktegel, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
957. Taktegel, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
441. Lapponia collier 18K guld.
441. Lapponia collier 18K guld.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
681. Ida Gisiko-Spärck, Insjölandskap.
681. Ida Gisiko-Spärck, Insjölandskap.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
617. Carl Flodman, Solbelyst parkinteriör.
617. Carl Flodman, Solbelyst parkinteriör.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
130. Skulptur, Italien 1800-tal.
130. Skulptur, Italien 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
873. Häst med krubba, lergods. Tangdynastin (608-918).
873. Häst med krubba, lergods. Tangdynastin (608-918).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
452. Ett par örhängen 18K vitguld med odlade Tahiti-pärlor.
452. Ett par örhängen 18K vitguld med odlade Tahiti-pärlor.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
403. Collier odlade pärlor lås WA Bolin.
403. Collier odlade pärlor lås WA Bolin.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
107. Bordspendyl, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
107. Bordspendyl, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
822. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
822. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1033. Fat, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke (1662-1722).
1033. Fat, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke (1662-1722).
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
468. WA Bolin armband 18K guld med färgstenar.
468. WA Bolin armband 18K guld med färgstenar.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
465. Collier odlade Tahiti-pärlor.
465. Collier odlade Tahiti-pärlor.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
474. Armband och brosch 14K guld.
474. Armband och brosch 14K guld.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1012. Ytterfoder, ett par, porslin och brons. Sen Qingdynasti.
1012. Ytterfoder, ett par, porslin och brons. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
4. Skänk, sent 1700-tal, Gustaviansk.
4. Skänk, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
288. Matta, semiantik Isfahan, ca 310,5 x 200 cm.
288. Matta, semiantik Isfahan, ca 310,5 x 200 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
324. Matta, semiantik Täbris, ca 297,5 x 224 cm.
324. Matta, semiantik Täbris, ca 297,5 x 224 cm.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
921. Ställ, två stycken, lack. Qingdynastin (1644-1912).
921. Ställ, två stycken, lack. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
508. Axel Lindman, Kustmotiv.
508. Axel Lindman, Kustmotiv.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
159. Kilian Kelson, bägare, silver, Stockholm 1750. Rokoko.
159. Kilian Kelson, bägare, silver, Stockholm 1750. Rokoko.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
305. Matta, semiantik Kina, ca 348,5-350 x 279,5-282,5 cm.
305. Matta, semiantik Kina, ca 348,5-350 x 279,5-282,5 cm.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
287. Matta, antik/semiantik Heris, ca 352 x 275 cm.
287. Matta, antik/semiantik Heris, ca 352 x 275 cm.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
158. Gustaf Stafhell d ä, bägare, silver, Stockholm 1742.
158. Gustaf Stafhell d ä, bägare, silver, Stockholm 1742.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
755. Alfred Ohlson, Stående kvinna.
755. Alfred Ohlson, Stående kvinna.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
715. Carl Abraham Rothstén, Vy över Edsviken mot Ulriksdals slott.
715. Carl Abraham Rothstén, Vy över Edsviken mot Ulriksdals slott.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
642. Stig Blomberg, "Tummelisa".
642. Stig Blomberg, "Tummelisa".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
469. Armband 18K guld med ett antikt mynt.
469. Armband 18K guld med ett antikt mynt.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
424. Armband 18K guld med carréslipade rubiner.
424. Armband 18K guld med carréslipade rubiner.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
327. Matta, semiantik Västpersisk, ca 382,5 x 302 cm.
327. Matta, semiantik Västpersisk, ca 382,5 x 302 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
319. Matta, semiantik Sarouk, ca 389 x 271 cm.
319. Matta, semiantik Sarouk, ca 389 x 271 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
83. Ampel, för fyra ljus, 1800-talet första del, Empire.
83. Ampel, för fyra ljus, 1800-talet första del, Empire.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
285. Matta, antik Feraghan, ca 579,5 x 234,5 cm.
285. Matta, antik Feraghan, ca 579,5 x 234,5 cm.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
124. Skulptur, Nordeuropa sent 1400-tal samt runt år 1600.
124. Skulptur, Nordeuropa sent 1400-tal samt runt år 1600.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK