Kan inte nå servern

Important Spring Sale 633

 
1069 föremål
51. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1780-tal, Gustavianska.
51. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1780-tal, Gustavianska.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
771. Risplockerska.
771. Risplockerska.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
785. Bengt Nordenberg, I snickarboden.
785. Bengt Nordenberg, I snickarboden.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
623. Hendrick Avercamp Hans art, Skridskoåkare.
623. Hendrick Avercamp Hans art, Skridskoåkare.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
777. Franskt flodlandskap.
777. Franskt flodlandskap.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
691. Ung dam med solfjäder och armband i korall.
691. Ung dam med solfjäder och armband i korall.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
726. Karl Nordström, Klippa och träd.
726. Karl Nordström, Klippa och träd.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
24. Byrå,  Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
24. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
7. Byrå, 1700-talets mitt, Rokoko.
7. Byrå, 1700-talets mitt, Rokoko.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
475. Armring 18K guld med gammal- och rosenslipade diamanter.
475. Armring 18K guld med gammal- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
599. Carl Milles, "Lilla Europahuvudet".
599. Carl Milles, "Lilla Europahuvudet".
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
811. Gustaf Rydberg, Stockholms ström i månsken.
811. Gustaf Rydberg, Stockholms ström i månsken.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
679. Vy över Sommen vid Tranås.
679. Vy över Sommen vid Tranås.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
186. Ljusstakar, ett par, silver, Marsielle 1765. Louis XV.
186. Ljusstakar, ett par, silver, Marsielle 1765. Louis XV.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
750. Köksbestyr med oväntat besök.
750. Köksbestyr med oväntat besök.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
440. Lapponia armband 18K guld.
440. Lapponia armband 18K guld.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
918. Buddha, förgylld kopparlegering. Tibetochinese style.
918. Buddha, förgylld kopparlegering. Tibetochinese style.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
385. Ole Lynggard lås 18K guld med en rund briljantslipad diamant.
385. Ole Lynggard lås 18K guld med en rund briljantslipad diamant.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
682A. Axel Sjöberg, Vinter, Sandhamn.
682A. Axel Sjöberg, Vinter, Sandhamn.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
563. Ernst Josephson, "Rembrandt och Saskia".
563. Ernst Josephson, "Rembrandt och Saskia".
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
116. Ljusstakar, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
116. Ljusstakar, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
662. Axel Lindman, Vinterlandskap.
662. Axel Lindman, Vinterlandskap.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
548. Jussi Mäntynen, Smygande lejon.
548. Jussi Mäntynen, Smygande lejon.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
680. Anna Palm de Rosa, Kustvy.
680. Anna Palm de Rosa, Kustvy.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
212. Praktskål med lock, silver 800/1000, Tyskland efter 1888.
212. Praktskål med lock, silver 800/1000, Tyskland efter 1888.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
678. Axel Petersson Döderhultarn, "Beväringsmönstring", (5).
678. Axel Petersson Döderhultarn, "Beväringsmönstring", (5).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
510. Olof Arborelius, "Djurgårdsbrunnsviken från Nobelparken".
510. Olof Arborelius, "Djurgårdsbrunnsviken från Nobelparken".
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
672A. Axel Sjöberg, "Kväll vid Långviksskär med skarfvar".
672A. Axel Sjöberg, "Kväll vid Långviksskär med skarfvar".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
139. Johann I Drentwett, lockbägare, silver, Augsburg 1695-1700. Barock.
139. Johann I Drentwett, lockbägare, silver, Augsburg 1695-1700. Barock.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
453. Ett par örhängen 18K vitguld med droppformad turkos.
453. Ett par örhängen 18K vitguld med droppformad turkos.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
522. Helmer Osslund, Landskap med regnbåge.
522. Helmer Osslund, Landskap med regnbåge.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
294. Matta, semiantik silke Keshan, ca 317 x 207-210,5 cm.
294. Matta, semiantik silke Keshan, ca 317 x 207-210,5 cm.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1022. Vinkanna med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1022. Vinkanna med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
26 000 - 30 000 SEK
391. Hermès ett par örhängen 18K guld och vitguld.
391. Hermès ett par örhängen 18K guld och vitguld.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
545. Otto Sinding, Motiv från Lofoten.
545. Otto Sinding, Motiv från Lofoten.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
852. Guanyin, förgylld brons. Mingdynastin, 1500/1600-tal.
852. Guanyin, förgylld brons. Mingdynastin, 1500/1600-tal.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
788. Thomas Wyck Hans krets, Köksinteriör med mor och barn.
788. Thomas Wyck Hans krets, Köksinteriör med mor och barn.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
974. Servis, 42 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
974. Servis, 42 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
815A. Renässansdam med flätor.
815A. Renässansdam med flätor.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
47. Karmstolar, ett par, Frankrike 1700-talets mitt, Louis XV.
47. Karmstolar, ett par, Frankrike 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
501. Ring 18K vitguld med en fasettslipad rubin ca 2.00 ct.
501. Ring 18K vitguld med en fasettslipad rubin ca 2.00 ct.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
922. Skrivbord, hardwood, sten och pärlemor. Sen Qingdynasti.
922. Skrivbord, hardwood, sten och pärlemor. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
559. Ivar Arosenius, "En prinsessa".
559. Ivar Arosenius, "En prinsessa".
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
525. Mosse Stoopendaal, "Domherrar".
525. Mosse Stoopendaal, "Domherrar".
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
520. Helmer Osslund, "Vårafton Torne Träsk".
520. Helmer Osslund, "Vårafton Torne Träsk".
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
624. Jan van Goyen Hans efterföljd, Flodlandskap.
624. Jan van Goyen Hans efterföljd, Flodlandskap.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
585. Lucas Cranach d.ä. Hans efterföljd, "Lucretia".
585. Lucas Cranach d.ä. Hans efterföljd, "Lucretia".
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
44. Soffa, 1700-talets slut, Gustaviansk.
44. Soffa, 1700-talets slut, Gustaviansk.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
80. Ljuskrona, för sju ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
80. Ljuskrona, för sju ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
521. Helmer Osslund, Fjällandskap.
521. Helmer Osslund, Fjällandskap.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
16. Byrå, Stockholmsarbete 1700-tal, Rokoko.
16. Byrå, Stockholmsarbete 1700-tal, Rokoko.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
32. Konsolbord, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
32. Konsolbord, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
11. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft,  Rokoko.
11. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
370. Ring 18K vitguld med en gammalslipad diamant vikt ca 2.25 ct.
370. Ring 18K vitguld med en gammalslipad diamant vikt ca 2.25 ct.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
78. Ljuskrona, för sju ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
78. Ljuskrona, för sju ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
959. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
959. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
863. Okänd konstnär, oljemålning. Qingdynastin, 1800-tal.
863. Okänd konstnär, oljemålning. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
108. Bordspendyl, Frankrike ca år 1800, Directoire.
108. Bordspendyl, Frankrike ca år 1800, Directoire.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
684. Jenny Nyström, Flicka i vinterlandskap.
684. Jenny Nyström, Flicka i vinterlandskap.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
644. Stilleben med jaktbyte, döda fåglar och frukter.
644. Stilleben med jaktbyte, döda fåglar och frukter.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
393. Ring 18K vitguld med en cushionformad gammalslipad diamant.
393. Ring 18K vitguld med en cushionformad gammalslipad diamant.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
483. Tina Karlsson ring 18K guld med en stor cabochonslipad safir.
483. Tina Karlsson ring 18K guld med en stor cabochonslipad safir.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK