Kan inte nå servern

Important Spring Sale 633

 
1069 föremål
954. Rökelsekar med lock, brons. Mingdynastin (1368-1644).
954. Rökelsekar med lock, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1030. Kruka med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1030. Kruka med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
91. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
91. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
568. Carl Fredrik von Breda, ”Johan Georgsson Wegelin” (1768-1843).
568. Carl Fredrik von Breda, ”Johan Georgsson Wegelin” (1768-1843).
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
962. Urnor, två stycken snarlika. Transition, 1600-tal.
962. Urnor, två stycken snarlika. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
809. Fernandino Galli Bibiena Tillskriven, Capriccio med fontäner.
809. Fernandino Galli Bibiena Tillskriven, Capriccio med fontäner.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
801. Kilian Zoll, "Moder och barn".
801. Kilian Zoll, "Moder och barn".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
404. Ring 18K guld och silver med gammalslipade diamanter.
404. Ring 18K guld och silver med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
716. Francois Boucher Hans art, Lekande keruber.
716. Francois Boucher Hans art, Lekande keruber.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
514. Carl Wilhelmson, "Ana i röda skor".
514. Carl Wilhelmson, "Ana i röda skor".
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
704. Peder Mork Mönsted, Vinterlandskap.
704. Peder Mork Mönsted, Vinterlandskap.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
683. Jenny Nyström, Tomte som matar fåglar.
683. Jenny Nyström, Tomte som matar fåglar.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
667. Carl Erik Törner, Kvinnor vid strandkant.
667. Carl Erik Törner, Kvinnor vid strandkant.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
590. Jan van der Heyden Hans krets, By med kyrka vid vattnet.
590. Jan van der Heyden Hans krets, By med kyrka vid vattnet.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
26. Byrå, Mälardalen omkring år 1800, Gustaviansk.
26. Byrå, Mälardalen omkring år 1800, Gustaviansk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
50. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1700-talets slut, Gustavianska.
50. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
123. Urnor, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
123. Urnor, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
448. Armband 18K guld.
448. Armband 18K guld.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
173. Lars Boye, mjölkkanna, silver, Stockholm 1774. Rokoko.
173. Lars Boye, mjölkkanna, silver, Stockholm 1774. Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
805. Samuel Cooper Tillskriven, "Oliver Cromwell" (1599-1658).
805. Samuel Cooper Tillskriven, "Oliver Cromwell" (1599-1658).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
43. Soffa, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
43. Soffa, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
603. Carl Gustaf Hellqvist, "Vid skogsvägen".
603. Carl Gustaf Hellqvist, "Vid skogsvägen".
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
631. Alfred Bergström, Sommarlandskap med röd stuga vid gärdesgård.
631. Alfred Bergström, Sommarlandskap med röd stuga vid gärdesgård.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
621. Adriaen van de Velde, Hermes, Io och Argus.
621. Adriaen van de Velde, Hermes, Io och Argus.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
156. Johan Lund, bägare, Stockholm 1716. Karolinsk.
156. Johan Lund, bägare, Stockholm 1716. Karolinsk.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
95. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustaviansk.
95. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
792. August Malmström, "Rida mattsäck".
792. August Malmström, "Rida mattsäck".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
180. Anders Schotte, sockerskrin, silver, Uddevalla 1787. Rokoko.
180. Anders Schotte, sockerskrin, silver, Uddevalla 1787. Rokoko.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
124. Skulptur, Nordeuropa sent 1400-tal samt runt år 1600.
124. Skulptur, Nordeuropa sent 1400-tal samt runt år 1600.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
363. Kors 18K guld med pärlor och hårgömma samt kedja.
363. Kors 18K guld med pärlor och hårgömma samt kedja.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
492. Ett par örhängen 18K vitguld med droppar av bergkristall.
492. Ett par örhängen 18K vitguld med droppar av bergkristall.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
675. Maurice Guiraud-Rivière, "Bacchante Dansant".
675. Maurice Guiraud-Rivière, "Bacchante Dansant".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
702. Törneutdragaren.
702. Törneutdragaren.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
502. Brosch försilvrad med gammalslipade diamanter.
502. Brosch försilvrad med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
118. Ljusstakar, ett par, Älvdalen, 1800-tal, Sengustavianska.
118. Ljusstakar, ett par, Älvdalen, 1800-tal, Sengustavianska.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
578. Gerda Tirén, Familjeliv.
578. Gerda Tirén, Familjeliv.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
464. Ett par örhängen 18K vitguld med fasettslipad ametist och korall.
464. Ett par örhängen 18K vitguld med fasettslipad ametist och korall.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
241. Begravningsskedar, ett par, av Nils Dahl, Linköping 1740.
241. Begravningsskedar, ett par, av Nils Dahl, Linköping 1740.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
331. Terrin med lock, fajans. Marieberg, 1700-tal.
331. Terrin med lock, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
493. Brosch 14K guld och silver med gammalslipade diamanter.
493. Brosch 14K guld och silver med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
756. John Lundqvist, Triton ridande på sjöhäst.
756. John Lundqvist, Triton ridande på sjöhäst.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
677. Max Maercker (1842-1901).
677. Max Maercker (1842-1901).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
58. Karmstolar, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
58. Karmstolar, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
509. Gottfrid Kallstenius, Kustmotiv från Pouldu, Bretagne.
509. Gottfrid Kallstenius, Kustmotiv från Pouldu, Bretagne.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
542. David Ericson, "Provincetown, Cape Cod".
542. David Ericson, "Provincetown, Cape Cod".
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
106. Bordspendyl, Frankrike 1700-talets slut, Louis XVI.
106. Bordspendyl, Frankrike 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
505. Ivar Naumann, "Flanörer i Frisens park vid Waldemarsudde".
505. Ivar Naumann, "Flanörer i Frisens park vid Waldemarsudde".
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
495. Ring 18K guld med korall samt runda briljantslipade diamanter.
495. Ring 18K guld med korall samt runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
410. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
410. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
565. Jean-Baptiste Perroneau Hans krets, Porträtt av dam i blå klänning.
565. Jean-Baptiste Perroneau Hans krets, Porträtt av dam i blå klänning.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
743. Fregatten Eugenie.
743. Fregatten Eugenie.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
762. Anders Zorn, ”August Strindberg”.
762. Anders Zorn, ”August Strindberg”.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
476. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
476. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
591. Capriccio med figurer vid tempel.
591. Capriccio med figurer vid tempel.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
636. Axel Jungstedt, Näckrosdammen.
636. Axel Jungstedt, Näckrosdammen.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK