Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
1143 föremål
633. Jaktgudinnan Diana.
633. Jaktgudinnan Diana.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
903. Japansk sexdelad vikskärm, Edo perioden (1603-1868).
903. Japansk sexdelad vikskärm, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
208. Jean-Baptiste-Claude Odiot, kanna, silver, Paris 1819-1838.
208. Jean-Baptiste-Claude Odiot, kanna, silver, Paris 1819-1838.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
615. Jenny Nyström, "God Jul!".
615. Jenny Nyström, "God Jul!".
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
619. Jenny Nyström, "Ute på ängen" ur "Julkärfven 1904".
619. Jenny Nyström, "Ute på ängen" ur "Julkärfven 1904".
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
618. Jenny Nyström, Den lille brevbäraren.
618. Jenny Nyström, Den lille brevbäraren.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
613. Jenny Nyström, Julkärven vid fönstret.
613. Jenny Nyström, Julkärven vid fönstret.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
622. Jenny Nyström, Lådbilsrallyt.
622. Jenny Nyström, Lådbilsrallyt.
Klubbat pris 
185 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
620. Jenny Nyström, Midnatt, vad är klockan?.
620. Jenny Nyström, Midnatt, vad är klockan?.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
623. Jenny Nyström, Vingåkerskulla.
623. Jenny Nyström, Vingåkerskulla.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
557A. Johan Gustaf Sandberg, Valkyria.
557A. Johan Gustaf Sandberg, Valkyria.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
516. Johan Krouthén, "Sommar vid Sommen".
516. Johan Krouthén, "Sommar vid Sommen".
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
650. Johan Krouthén, Blommande äppelträd.
650. Johan Krouthén, Blommande äppelträd.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
741. Johan Krouthén, Höstlandskap.
741. Johan Krouthén, Höstlandskap.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
153. Johan Söderdahl, sked, silver, Söderköping 1762.
153. Johan Söderdahl, sked, silver, Söderköping 1762.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
736A. Johann Philipp von der Schlichten, Kermess i slottpark.
736A. Johann Philipp von der Schlichten, Kermess i slottpark.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
687. John Bauer, Liggande modell (enligt uppgift hustrun Ester).
687. John Bauer, Liggande modell (enligt uppgift hustrun Ester).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
690. John Bauer, Sagomotiv.
690. John Bauer, Sagomotiv.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
766. John Chamberlain, Utan titel.
766. John Chamberlain, Utan titel.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
173A. Jonas Thomasson Ronander, fat, ett par, silver, Stockholm 1758. Rokoko.
173A. Jonas Thomasson Ronander, fat, ett par, silver, Stockholm 1758. Rokoko.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
703. Joos de Momper Hans krets, Landskap med Botfärdiga Magdalena.
703. Joos de Momper Hans krets, Landskap med Botfärdiga Magdalena.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
602. Joos van Craesbeeck Hans efterföljd, Flaskförsäljaren.
602. Joos van Craesbeeck Hans efterföljd, Flaskförsäljaren.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
577. Julia Beck, Landskap, Vaucresson.
577. Julia Beck, Landskap, Vaucresson.
Klubbat pris 
260 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
530. Jussi Mäntynen, "Gammelhusbond".
530. Jussi Mäntynen, "Gammelhusbond".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
534. Jussi Mäntynen, "Lo med tjäder".
534. Jussi Mäntynen, "Lo med tjäder".
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
531. Jussi Mäntynen, "Retad lo/Shahens lo".
531. Jussi Mäntynen, "Retad lo/Shahens lo".
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
150. Jørgen Bleckman d.y., sked, silver, (Bergen 1622-efter 1670).
150. Jørgen Bleckman d.y., sked, silver, (Bergen 1622-efter 1670).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
902. Kabinettskåp, svart lack. Japan, Edo perioden, 1600-tal.
902. Kabinettskåp, svart lack. Japan, Edo perioden, 1600-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
302. Kakelplatta, ca 42 x 42 cm, lergods, Persien, Qajardynastin.
302. Kakelplatta, ca 42 x 42 cm, lergods, Persien, Qajardynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
104. Kandelaber, för två ljus, Sverige 1700/1800-tal.
104. Kandelaber, för två ljus, Sverige 1700/1800-tal.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
644. Karl Romin, Kappsegling utanför Gotland, Skälsö.
644. Karl Romin, Kappsegling utanför Gotland, Skälsö.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
65. Karmstol, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
65. Karmstol, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
53. Karmstol, Stockholmsarbete 1770-tal, Gustaviansk.
53. Karmstol, Stockholmsarbete 1770-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
52. Karmstolar, ett par, 1700-talets mitt, Transition Louis XV/Louis XVI.
52. Karmstolar, ett par, 1700-talets mitt, Transition Louis XV/Louis XVI.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
55. Karmstolar, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
55. Karmstolar, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris 
9 600 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
961. Kendi, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
961. Kendi, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1021. Kista, rödlackerad. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
1021. Kista, rödlackerad. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
866. Kjol, broderat siden. Kina, Qing dynastin.
866. Kjol, broderat siden. Kina, Qing dynastin.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
575. Kolportören/La presse.
575. Kolportören/La presse.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
42. Konsolbord, 1700-talets senare del, Sengustavianskt.
42. Konsolbord, 1700-talets senare del, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
38. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
38. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
41. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
41. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
45. Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.
45. Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
44. Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.
44. Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
36. Konsolbord, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustavianskt.
36. Konsolbord, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustavianskt.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1048. Kopp med fat, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1048. Kopp med fat, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
330. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
330. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
329. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
329. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
331. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
331. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
979. Kopp och skålfat, qingbai. Songdynastin (960-1279).
979. Kopp och skålfat, qingbai. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
856. Koppar, ett par, porslin. Qingdynstin, sent 1800-tal.
856. Koppar, ett par, porslin. Qingdynstin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
988. Koppar, tre stycken, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
988. Koppar, tre stycken, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
787. Kruka med lock, porslin. Transition, Kina, 1600-tal.
787. Kruka med lock, porslin. Transition, Kina, 1600-tal.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1102. Kruka, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1102. Kruka, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
815. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
815. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1042. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
1042. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1043. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
1043. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1105. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
1105. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK