Kan inte nå servern

Important Winter Sale 653

Avhämtning

ARSENALSGATAN 2
Mellan 6-8 december, samt 11-15 december, finns möjlighet att hämta ut och betala ditt föremål på Bukowskis på Arsenalsgatan 2, Stockholm. 

Ingen utlämning erbjuds mellan 16-21 december.

VÄSTBERGA ALLÉ 3
Fr.o.m. 22 december sker utlämning på Bukowskis på Västberga Alle 3, Stockholm. Obs! Stängt mellan 23-26 december, samt 30 dec-1 jan.

Fr.o.m. fredag den 29 december debiteras en förvaringsavgift på 50 SEK per föremål och dag. Bukowskis önskar full betalning av ditt föremål innan utlämning kan ske.

Öppettider
Kundservice: 08-614 08 00, info@bukowskis.com

 
25 föremål
86. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
86. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
87. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
87. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
89. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
89. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
91. Spegel, Stockholmsarbete 1770-tal, Gustaviansk.
91. Spegel, Stockholmsarbete 1770-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
94. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Gustaviansk.
94. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Gustaviansk.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
96. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
96. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
97. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Sengustaviansk.
97. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Sengustaviansk.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
213. Sked, silver, sannolikt Holland sent 1600-tal. Barock.
213. Sked, silver, sannolikt Holland sent 1600-tal. Barock.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
288. Robert Hennell III, bricka, silver, London, England 1843.
288. Robert Hennell III, bricka, silver, London, England 1843.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
339. Antik Qashqai kilim, ca 240 x 155 cm.
339. Antik Qashqai kilim, ca 240 x 155 cm.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
357. Matta, antik Afshar, ca 135 x 109 cm.
357. Matta, antik Afshar, ca 135 x 109 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
384. Matta, antik "Haj Jalili" Täbris, ca 375 x 303 cm.
384. Matta, antik "Haj Jalili" Täbris, ca 375 x 303 cm.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK