Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

247 föremål
168. Ljusstakar ett par, 1700-talets senare del, Gustavianska.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
38. Bord, Stockholmsarbete sent 1700-tal, Sengustavianskt.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
159. Fickur, av Charles Le Roy (urmakare i Paris 1733-71).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
42. Klaffbord, Sverige tidigt 1800-tal, Empire.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
104. Spegel, Nordeuropa, 1700-talets första hälft, Senbarock.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
24. Byrå, Frankrike, tidigt 1800-tal, Empire.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
197. Brevpress, Ryssland, sent 1800-tal, Nikolaj II.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
195A. Saltkar, ett par, England, 1800-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
211. Miniatyrbyrå, Nordeuropa, tidigt 1800-tal, Empire.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
238. Selbåge, Allmoge, troligen Gästrikland, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
237. Lokor, ett par, Allmoge, Hälsingland, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
39. Bord, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
198. Skrin, troligen Frankrike, sent 1800-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
202. Hänge, guld och ben, möjligen Hellenistiskt.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
176. Ljusstakar ett par, Sverige 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
89. Fotpall, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK