Den nya romantiken

841 föremål
VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).
Klubbat pris
4 755 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
5 256 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINKYLARE barock-stil 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRIN-/BOKSKÅP, 1930-40-tal.
VITRIN-/BOKSKÅP, 1930-40-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP 1900-tal.
VITRINSKÅP 1900-tal.
Klubbat pris
14 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP England sekelskifte 1900.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VITRINSKÅP, Sverige, 1920-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, barockstil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
VITRINSKÅP, sent 1800-tal.
VITRINSKÅP, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGBÄNK, Gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGKLOCKA, Holland, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPOR, 3 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGPLÅTAR, ett par, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WERNER E. A. HOFFMANN, etsningar, 2 st, signerade.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
vitrinskåp, 1900-talets första del.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅKE DALBERG, olja på duk, sign.
Klubbat pris
15 070 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÖVERSKÅP, sengustavianskt, omkring 1800.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK