Dining In

41 föremål
VINGLAS 10 st., sekelskiftet 18/1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VODKASET, glas, 1800-talets slut.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
SELTERGLAS, 15 stycken, snarlika. Empire, 1800-tal.
Klubbat pris
4 750 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SAARA HOPEA, VINGLAS, 12 st, "Traviata", Notsjö.
Klubbat pris
350 EUR
Utropspris
300 EUR
DRICKSGLAS, 6 st, Riihimäen Lasi 1950-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
150 EUR
FLASKA och 4 GLAS, glas, Riihimäen lasi.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
150 EUR
SELTERGLAS, 7 st, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DRICKSGLAS, 18 st, 1910-20-tal.
Klubbat pris
510 EUR
Utropspris
200 EUR
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Boda Åfors.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GLAS, fyra stycken, olika. Tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NANNY STILL, flaskor, 2 st, Riihimäen Lasi.
Klubbat pris
160 EUR
Utropspris
150 EUR
GLAS, fyra stycken. 1800-tal.
GLAS, fyra stycken. 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TILLBRINGARE med GLAS, 6 st, 1910-1920-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
150 EUR
GLASSERVIS, 61 delar, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VINGLAS, 6 st, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordsdekoration, försilvrat glas, 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAJ FRANCK, SNAPSGLAS, glas, Notsjö.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
Glasservis, 24 st, med rutslipad dekor.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK