Inred sommarhuset

519 föremål
Ljusstakar, 2 st, Spanien 1600-talets senare hälft.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
180 EUR
Tuire Hämäläinen, taklampa, Baltasar 2000-tal.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
180 EUR
Oscar Reutersvärd, akvarell och tusch, signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Gustav Rudberg, kolteckning, signerad och daterad Hven -67.
Klubbat pris
1 205 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bord, Swedish Grace, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Knivar, 12 st (7+5), silver,
Knivar, 12 st (7+5), silver,
Klubbat pris
1 222 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar, 2 st, snarlika, gustavianska, 17-och 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad med dedikation.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tekanna med lock, keramik. Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taklampa, samtida.
Taklampa, samtida.
Utropspris
2 000 SEK
Flaska, glas, möjligtvis Fratelli toso, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Soffa, gustavianskt provinsarbete, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stina Håfström, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, 1960-tal.
Golvlampa, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PG Thelander, färgetsning, 1975, signerad 47/100.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tallrikar, 12 st, porslin, Bing & Grøndahl, Danmark.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bodil Hedlund, collage, signerad och daterad 1992.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Edward Hald, skål, glas, Orrefors, 1925.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sidobord, 1900-talets mitt.
Sidobord, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bordspendyl, nyrokoko, Frankrike, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad och daterad -37.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taburett, gustavianskt provinsarbete, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
Matbord, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, färglitografi, signerad och numrerad 9/23.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sybord, 1950/60-tal.
Sybord, 1950/60-tal.
Utropspris
2 000 SEK
Sängbord, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tom Dixon, taklampa, "Copper Shade", 2000-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ludvig Richarde, olja på papp-pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sven Larsson, stolar, 6 st, 1970-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar, 3 st, gustaviansk stil, omkring 1900.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bokhylla med skrivskiva, 1940-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matta, rölakan, signerad EE, ca 198 x 142 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vas, 'A scavo' glas, Cenedese, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Brosch 14K guld och safirer.
Brosch 14K guld och safirer.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
C Göran Karlsson, färgserigrafi, 1989, signerad 72/200.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Soffa och fåtölj, 1970-tal.
Soffa och fåtölj, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Says Who design, stol "Palm", Bolia, samtida.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Oscar Zanotti, skulptur, glas, Zanetti, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft.
Utropspris
2 000 SEK
Soffa, sent 1800-tal.
Soffa, sent 1800-tal.
Utropspris
2 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ljuskrona, 1900-talets mitt.
Ljuskrona, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Per Hammarström, vaser, 2 st, stengods, signerade.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK