Inred sommarhuset

519 föremål
Stolar, 5 st, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tevagn, Nordiska Kompaniet, 1929.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Karmstol, Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad och daterad 1942.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fåtölj, Swedish modern, 1940/50-tal.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
Taklampa, 1900-talets mitt.
Utropspris
2 000 SEK
Vikskärm, 1900-tal.
Vikskärm, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sideboard, 1950/1960-tal.
Sideboard, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Spegel, venetiansk stil, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matta, Loribaf, ca 240 x 169 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Spegelplatå/väggspegel, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bordslampa, smidesjärn, 1920-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940/50-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Samovar, omkring 1900.
Samovar, omkring 1900.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vas, glas, Murano, Italien.
Vas, glas, Murano, Italien.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tom Dixon, taklampa, "Copper Shade", 2000-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Spegel, "Diplomat", Fröseke, 1960-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bertil Vallien, fat, glas, Kosta Boda, signerad.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matbord, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bänk, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
Skål, empir, 1800-tal.
Skål, empir, 1800-tal.
Klubbat pris
151 EUR
Utropspris
200 EUR
Tamburmajor, 1900-talets slut.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
Trädgårdsurnor, 2 st, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
200 EUR
Gunnel Nyman, taklampa, modell 81003, Idman 1940-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Fåtölj, 1960/70-tal.
Fåtölj, 1960/70-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
Tubkikare, mässing, 1800-tal.
Tubkikare, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
Alvar Aalto, soffbord, Y805A, Artek.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
200 EUR
Spegel, allmoge, Finland 1800-talets slut.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
Fåtöljer, ett par, 1970-tal.
Fåtöljer, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
200 EUR
Satsbord, 1900-talets mitt.
Satsbord, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
200 EUR
Bord, 1800-talets senare hälft.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
200 EUR
Kryddsnurra, Digsmed, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Fåtölj, 1900-talets mitt.
Fåtölj, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
Gallerskål, porslin Herend.
Gallerskål, porslin Herend.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
200 EUR
Arne Jacobsen, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokskåp, nygotik, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, broderad slätväv, ca 290 x 212 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, rokokostil, sent 1800-tal.
Utropspris
2 500 SEK
Poul Henningsen, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, omkring 1900.
Soffa, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vaxstapelställ, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
470 SEK
Utropspris
2 500 SEK