Inred sommarhuset

521 föremål
Patricia Urquiola, fåtölj, 'Smock', Moroso, Italien.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Brasskärm, järn, omkring 1900.
Klubbat pris
24 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, broderad slätväv, ca 290 x 212 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oskar Bergman, gouache, signerad och daterad 1923.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Lindberg, tekoppar med fat, 8 st "Boro", Gustavsberg.
Klubbat pris
32 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
955 EUR
Utropspris
600 EUR
Stina Håfström, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, samtida från Lamp Gustaf.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fiskervis, 41 delar, flintgods, Johnson Brothers, England.
Klubbat pris
8 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, Brunstad, Norge.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vas, porslin, Meissen, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Alvar Aalto, soffbord, Y805A, Artek.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
200 EUR
Dricksglas, 6 st, "England", Riihimäen Lasi Oy,
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
150 EUR
Mona Huss Walin, färglitografi, signerad provtryck.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940/50-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vägghylla, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
150 EUR
Skulptur, Centraleuropa troligen 1700-tal.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
120 EUR
Vas, glas, Murano, Italien.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar 4 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
470 EUR
Utropspris
300 EUR
Bordsspegel rokoko 1700-talets mitt.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1800-talets senare hälft.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
200 EUR
Stolar, 5 st, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, sent 1900-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bänk, omkring åt 1900.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Pallar, 3 st, Pirana ky, 1960-70-tal.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
400 EUR
Soffa, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, E. Hansson & Co., Malmö, 1950-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Gustav Rudberg, kolteckning, signerad och daterad Hven -67.
Klubbat pris
1 205 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bord, Swedish Grace, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Kaj Franck, Ölstop, 8 st, modell 5602. Notsjö.
Klubbat pris
393 EUR
Utropspris
250 EUR
Bordsspegel, Glas Mäster, Markaryd, Sverige.
Klubbat pris
101 EUR
Utropspris
100 EUR
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 4 st, glas, "Festivo", Finland.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fällstol, tidigt 2000-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
150 EUR
Carl Malmsten, stolar, 5 st, Karl Andersson & Söner.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Robert Högfeldt, olja på duk/pannå, signerad.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Snapsglas, 6st, silver, CG Hallberg, Stockholm 1955.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fåtöljer, ett par, klädsel Veraseta, modern tillverkning.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skänk.
Klubbat pris
10 100 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -59.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, färglitografi, 1977, signerad 229/250.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Ruda, matgrupp, 5 delar. "Ulvö", IKEA.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Kelim 298 x 78 cm.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, gjutjärn, Stavsjö Bruk.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vas och skål, porslin. Japan, 17/1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa och fåtölj, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fällstolar ett par IKEA sent 1900-tal/ 2000-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Edward Hald, skål, glas, Orrefors, 1925.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK