Inred sommarhuset

532 föremål
Bordsspegel, Glas Mäster, Markaryd, Sverige.
Klubbat pris
101 EUR
Utropspris
100 EUR
Bord, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
100 EUR
Säng / soffa, omkring 1900.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
100 EUR
Bord, 1900-talets slut.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
100 EUR
Fiskfat, flintgods. Wedgwood, England.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
100 EUR
Skulptur, Centraleuropa troligen 1700-tal.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
120 EUR
Gårdskratta/Gårdsharv omkring år 1900.
Klubbat pris
401 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Spegel, Eriksmålaglas, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Johann Baptist Homann, kolorerat kopparstick.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Tomas Almberg, skulptur, signerad och numrerad V/X.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Taklampa, art-déco-stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Gallerimatta, Kelim 298 x 78 cm.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Taklampa, Val St Lambert, Belgien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Golvlampa, E. Hansson & Co., Malmö, 1950-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Mona Huss Walin, färglitografi, signerad provtryck.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Nikolaus Fankki, skedar 3 st, före 1964, signerade.
Klubbat pris
876 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Matta, semiantik Isfahan, ca 97 x 70 cm.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Golvlampa, samtida från Lamp Gustaf.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bertil Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Carl Malmsten, bord, "Ovalen".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Philippe Starck, taklampa, "Romeo Moon", Flos, Italien.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Sängbord, sent 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Matta, orientalisk figural , ca 264 x 157 cm.
Klubbat pris
501 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordsdekoration, omkring år 1900.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Karmstol, sannolikt Holland, omkring 1980.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Arne Norell, soffa, "Rotang", Norell Möbel AB.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordslampa, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bord, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Brickbord, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Snapsglas, 6st, silver, CG Hallberg, Stockholm 1955.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Matta, maskinvävd, ca 274 x 182 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 4 st, glas, "Festivo", Finland.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Relief, brons, 1800-tal.
Utropspris
1 500 SEK
Takkrona, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Vas, porslin, Meissen, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Madeleine Pyk, färglitografi, 1977, signerad 229/250.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
B.P. Co, sockerruska, silver, London, 1967.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Beverloo Corneille, färglitografi, 1998, signerad EA.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skrivbord, nyrenässans, från omkring år 1900.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordsur, mässing, rokokostil, omkring 1900.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fåtölj, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bord, renässansstil, sent 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fällstol, tidigt 2000-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
150 EUR
Taklampa, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
150 EUR
Dricksglas, 6 st, "England", Riihimäen Lasi Oy,
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
150 EUR
Bordlampa, 1800-talets slut.
Klubbat pris
152 EUR
Utropspris
150 EUR
Taklampa, Itsu, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
Brita Flander, taklampa, "Kartio"-serien, tidigt 2000-tal.
Klubbat pris
95 EUR
Utropspris
150 EUR
Skålar, 3 st, vril 1900-tal.
Klubbat pris
170 EUR
Utropspris
150 EUR
Stol, allmoge, Lappland, Finland 1900-talets mitt.
Klubbat pris
210 EUR
Utropspris
150 EUR
Pall, Finland 1900-talets början.
Klubbat pris
65 EUR
Utropspris
150 EUR
Vägghylla, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
150 EUR
Taklampa, 1950-tal.
Utropspris
150 EUR
Bord, allmoge, 1900-talets början.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
Mattor/ryor, ett par, Finland 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
161 EUR
Utropspris
150 EUR
Bokhylla, "Leksvik", IKEA, 1999.
Klubbat pris
95 EUR
Utropspris
150 EUR
Spegel, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
150 EUR