MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

363 föremål
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA.
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA.
Klubbat pris
4 100 EUR
Utropspris
1 400 EUR
LAILA PULLINEN, RYA. Sign. LP-81.
Klubbat pris
1 865 EUR
Utropspris
900 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Klubbat pris
4 500 EUR
Utropspris
600 EUR
TAPIO WIRKKALA, BOLSKÅL OCH SLEV.
Klubbat pris
4 050 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Klubbat pris
15 400 EUR
Utropspris
5 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, KANNA OCH ÅTTA BÄGARE.
Klubbat pris
3 550 EUR
Utropspris
2 000 EUR
MAROCKANSK MATTA.
MAROCKANSK MATTA.
Klubbat pris
925 EUR
Utropspris
500 EUR
ALVAR AALTO, SOFFA 554. Artek. 1940-tal.
Klubbat pris
4 430 EUR
Utropspris
3 600 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1930-tal.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPOR, ETT PAR, 9222.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
BRICKBORD. Sign. Kaipiainen 1943, Arabia.
Klubbat pris
7 252 EUR
Utropspris
4 000 EUR
ALVAR AALTO, FAT. Iittala, 1950-tal.
Klubbat pris
2 850 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS.Savoy. Sign. Karhula 22 IX 37.
Klubbat pris
14 000 EUR
Utropspris
5 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, FAT.Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
7 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, PAL TALE. Asko. 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 EUR
Utropspris
1 400 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ÖRHÄNGEN, 14K guld, Lapponia 1971.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
400 EUR
DORA JUNG, RYA. Sign DJ.
DORA JUNG, RYA. Sign DJ.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
800 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris
1 661 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, STOL LUKKI. 1950-tal.
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, SKÄRM.
ALVAR AALTO, SKÄRM.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
600 EUR
AINO AALTO, VITRINSKÅP.
AINO AALTO, VITRINSKÅP.
Klubbat pris
1 950 EUR
Utropspris
600 EUR
VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Tillverkad av Itsu, 1960-tal.
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
800 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKSKULPTUR.
Klubbat pris
4 700 EUR
Utropspris
2 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -55.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
800 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
800 EUR