Nordic Design Sale F205

Auktion: 9 − 25 april, online.
Adress: Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors

317 föremål
Paavo Tynell, takkrona, Taito.

Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
Dora Jung, bildväv, signerad Dora Jung.

Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Relief, Artek 1960-tal.

Utropspris
1 000 - 1 200 EUR