Nordic Design Sale F205

Auktion: 9 − 25 april, online.
Adress: Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors

310 föremål
Greta Skogster-Lehtinen, rya, Kodiksamin Kutomo, 1940-tal. Ca 120x85 cm.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Dora Jung, bildväv, signerad Dora Jung.

Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Bertel Gardberg, ask, Kultateollisuus, Åbo 1969.
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR