355 föremål
Bestick 35 dlr "Olga" silver GAB Stockholm 1960-tal.
1d
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kakelugnsluckor ett par troligen 1700-talets andra hälft.
1d
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1900-talets mitt.
1d
Taklampa 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa 1940-tal.
1d
Bordslampa 1940-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Sauze taklampa Cassiopea 1970-tal.
1d
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard 1940-tal.
1d
Sideboard 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Tyger 5 st 1960-tal handvävda.
1d
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Gadö, fisk.
1d
Bertil Gadö, fisk.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Oscar Reutersvärd, utan titel.
2d 4 tim
333 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Kandelabrar ett par Skultuna omkring 1900.
2d 4 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord 1900-talets första hälft.
2d 4 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa 1900-talets andra hälft.
2d 4 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Kassak semiantik/antik galleri ca 504x124 cm.
2d 5 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Keshan semiantik ca 215x133 cm.
2d 5 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2d 5 tim
Fåtöljer ett par 1940-tal.
22 000 SEK
Utropspris
26 000 SEK
James Coignard, kompositioner 2 st.
2d 5 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trädgårdsbord Byarum modern tillverkning.
2d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord 1970-tal.
2d 5 tim
Soffbord 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Spegel 1800-talets första hälft.
2d 5 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Theo Tobiasse, "Le cri de poète".
2d 6 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hänge, Frimurarkula, C.G. Hallberg Stockholm.
2d 6 tim
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Eric Pettersson Kreitz fat tenn Stockholm 1791.
2d 6 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Madeleine Pyk, dansant par.
2d 6 tim
Madeleine Pyk, dansant par.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Ring 18K guld, Zürich Schweiz.
2d 6 tim
13 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
PG Thelander, Kossa.
2d 6 tim
PG Thelander, Kossa.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fernand Léger, "la Noce".
2d 6 tim
Fernand Léger, "la Noce".
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Axel Nilsson, "Röda tulpaner".
3d 1 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kjell Leander-Engström, fjällandskap.
3d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingegerd Silow, matta rölakan signerad 235x165 cm.
3d 1 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Olle Hjortzberg,  fors.
3d 1 tim
Olle Hjortzberg, fors.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Kina old ca 293x210 cm.
3d 1 tim
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel 1930/40-tal.
3d 1 tim
Spegel 1930/40-tal.
1 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ludvig Richarde, lotsbåt från Vinga.
3d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Halsband 18K guld.
3d 1 tim
Halsband 18K guld.
9 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Stolar fyra st Thonet 1900-talets början.
3d 1 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, blandteknik, signerad.
3d 1 tim
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ludvig Richarde, lotsbåt på väg ut.
3d 1 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta orientalisk galleri old ca 524x110 cm.
3d 1 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gucci bärsele 2007.
3d 2 tim
Gucci bärsele 2007.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Edvard Rosenberg, landskap.
3d 2 tim
Edvard Rosenberg, landskap.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK