Kan inte nå servern
Temaauktioner online
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Arne Jones E1299
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026
 
172 föremål
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
2d 7 tim
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
Aktuellt bud
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Erik Höglund, ljuskrona, Boda Smide.
1d 2 tim
Erik Höglund, ljuskrona, Boda Smide.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Blombord med spaljé, 1940/50-tal.
4d 4 tim
Blombord med spaljé, 1940/50-tal.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Lindberg, väggplakett, Gustavsberg.
1d 3 tim
Stig Lindberg, väggplakett, Gustavsberg.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eva Englund, vas, graal, Orrefors Gallery, 1986.
2d 6 tim
Eva Englund, vas, graal, Orrefors Gallery, 1986.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bertil Vallien, båt, Kosta Boda.
1d 2 tim
Bertil Vallien, båt, Kosta Boda.
Aktuellt bud
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hermès, "Medor", armbandsur, 23 mm.
5d 6 tim
Hermès, "Medor", armbandsur, 23 mm.
Aktuellt bud
2 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
1d 3 tim
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Omega, De Ville, armbandsur, 23 x 27 mm.
2d 7 tim
Omega, De Ville, armbandsur, 23 x 27 mm.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Chopard, Geneve, armbandsur, 15,5 mm.
2d
Chopard, Geneve, armbandsur, 15,5 mm.
Aktuellt bud
15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Skåp, 1700-tal.
2d 2 tim
Skåp, 1700-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
2d 7 tim
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lodbössa, 1800-tal.
2d 2 tim
Lodbössa, 1800-tal.
Aktuellt bud
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
1d 3 tim
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lornjett, 18K guld med glas.
5d 3 tim
Lornjett, 18K guld med glas.
Aktuellt bud
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
5 tim 15m
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, Italien, sent 1900-tal.
1d 6 tim
Bordslampa, Italien, sent 1900-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
2d 2 tim
Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.