Kan inte nå servern
Temaauktioner online
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026
 
175 föremål
Annika Masolle, Utan titel.
6d 21 tim
Annika Masolle, Utan titel.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Taklampa Rokoko-stil modern tillverkning.
7d
Taklampa Rokoko-stil modern tillverkning.
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lornjett, 18K guld med glas.
5d 20 tim
Lornjett, 18K guld med glas.
Aktuellt bud
8 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Blombord med spaljé, 1940/50-tal.
4d 22 tim
Blombord med spaljé, 1940/50-tal.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Chopard, Geneve, armbandsur, 15,5 mm.
2d 17 tim
Chopard, Geneve, armbandsur, 15,5 mm.
Aktuellt bud
15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Skåp, 1700-tal.
2d 19 tim
Skåp, 1700-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
2d 19 tim
Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lodbössa, 1800-tal.
2d 19 tim
Lodbössa, 1800-tal.
Aktuellt bud
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anne Nilsson, vas, Orrefors, 1988.
2d 23 tim
Anne Nilsson, vas, Orrefors, 1988.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eva Englund, vas, graal, Orrefors Gallery, 1986.
3d
Eva Englund, vas, graal, Orrefors Gallery, 1986.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
3d
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
3d
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
Aktuellt bud
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
3d
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Omega, De Ville, armbandsur, 23 x 27 mm.
3d
Omega, De Ville, armbandsur, 23 x 27 mm.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erik Höglund, ljuskrona, Boda Smide.
1d 19 tim
Erik Höglund, ljuskrona, Boda Smide.
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stig Lindberg, väggplakett, Gustavsberg.
1d 20 tim
Stig Lindberg, väggplakett, Gustavsberg.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
1d 20 tim
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1900-tal.
1d 20 tim
Taklampa, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
1d 20 tim
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Rune Hagberg, "Objekt".
1d 22 tim
Rune Hagberg, "Objekt".
Aktuellt bud
8 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.