Madeleine Pyk – en samling F769

183 föremål
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
4d 3 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, unik skål, glas, Kosta Boda.
6d
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
2d 3 tim
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
6d 5 tim
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Elis Bergh, glasservis, 74 delar, "Kent", Kosta.
4d 5 tim
1 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
6 tim 9m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1940-tal.
3d 3 tim
Taklampa, 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, 1900-tal.
5d 2 tim
Taklampa, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Enicar, Sherpa, armbandsur, 36 mm.
5 tim 55m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft.
4 tim 43m
2 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, samtida.
3d 3 tim
Soffbord, samtida.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Serveringsvagn, 1960/70-tal.
4 tim 33m
Serveringsvagn, 1960/70-tal.
1 650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Uppsatsskål, 1800-talets slut.
1 tim 51m
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rune Hagberg, "Objekt".
5d 3 tim
Rune Hagberg, "Objekt".
8 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
6d 5 tim
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
5d 2 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, båt, Kosta Boda.
5d
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
2d 4 tim
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 069 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Eva Englund, vas, graal, Orrefors Gallery, 1986.
6d 5 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK