120 föremål
Takampel, alabaster, 1920-tal.
1 tim 28m
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Takkrona, rokokostil, tidigt 1900-tal.
1d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Päivi Lempinen, Tält.
20 tim 12m
Päivi Lempinen, Tält.
100 EUR
Utropspris
200 EUR
22 tim 50m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Väggljusstake, 1900-tal.
2d 2 tim
Väggljusstake, 1900-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar, 2 st, barock, 1700-tal.
34m 23s
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hannu Väisänen, Utan titel.
6d 1 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
220 EUR
Utropspris
300 EUR
Takkrona, 1800-talets slut.
4d
Takkrona, 1800-talets slut.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2d 21 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Anders Zorn, "Byst".
4d 1 tim
Anders Zorn, "Byst".
350 EUR
Utropspris
400 EUR
Anders Zorn, "Dalarö".
4d 1 tim
Anders Zorn, "Dalarö".
350 EUR
Utropspris
500 EUR