Vårens Klassiska 568

1860 föremål
753. KANNA, av Carl Gustaf Malmborg (1767-1806) Stockholm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
754. KANNA, av Sven Bengtsson Roos (1768-1802) Göteborg.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1462. KANNA, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
105 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1460. KANNA, nefrit. Qing dynastin.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1821. KARMSTOLAR, ett par, hardwood. Qing dynastin.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1822. KARMSTOLAR, ett par, trä. Qing dynastin.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
589. KARMSTOLAR, ett par. 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
594. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
591. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
592. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
602. KARMSTOLAR, ett par. Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
56 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
864. KAVIARSKEDAR, ett par, av Alexander Lubavin, S:t Petersburg 1908-1917.
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1846. KENDI, förgylld metall. Ming dynastin.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1552. KINESISK KONSTNÄR, oljemålning. Qing dynastin, circa 1865.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
567. KOLONN. Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
778. KONFEKTSKÅL, glas. Schlesien, 1740-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
779. KONFEKTSKÅL, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
571. KONSOLBORD. Gustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
580. KONSOLBORD. Italien, 1700-talets slut.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
573. KONSOLBORD. Sengustavianskt stockholmsarbete i Pehr Ljungs art.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
572. KONSOLBORD. Sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
575. KONSOLBORD. Sengustavianskt, 1800-talets början.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
574. KONSOLBORD. Sengustavianskt, 1800-talets början.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
579. KONSOLBORD. Troligen England 1700-talets slut.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
696. KONSOLUR, av Anders Weit (urmakare i Stockholm 1764-72). Rokoko.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
823. KOPP med FAT, porslin. Höchst, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
829. KOPP med FAT, porslin. Sèvres, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
828. KOPP med LOCK och FAT, porslin. Sèvres, 1700-tal.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1841. KOPP, silver. Troligen Tang dynastin.
Klubbat pris
72 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1518. KOPPAR med LOCK och FAT, ett par, silver. Tibet/Nepal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
805. KORG med FAT, fajans. Strassbourg, 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
857. KOVSH, 6 st, av Feodor Rückert, Fabergé, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris
Utropspris
260 000 - 280 000 SEK
Klubbat pris
29 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
716. KRONKOMPASS. 1700-talets slut.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1840. KRUKA med LOCK och HÄNKEL, försilvrad. Troligen Tang dynastin.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1759. KRUKA med LOCK, porslin. Ming dynastin, Tianqi (1621-27).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1444. KRUKA med LOCK, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
240 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1655. KRUKA med LOCK, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1685. KRUKA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
37 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1409. KRUKA, lergods. Västra Jin dynstin ca 300 AD.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1797. KRUKA, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
58 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1673. KRUKA, porslin. Ming dynasti, Wanli (1573-1620).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1752. KRUKA, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1769. KRUKA, porslin. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1690. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1562. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1710. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1719. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1718. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1713. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1626. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1440. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1787. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
21 500 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1784. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1776. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1441. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1777. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
41 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1778. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1779. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1747. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1825. KRYCKA till KÄPP, brons. Arkaiserande.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
442. Karel Dujardin, Pastoralt landskap med herdinna och boskap.
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
334. Karl Fredrik Brander Tillskriven, "Greve Nils Adam Bielke" (1724-1792).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
160. Karl Hultström, "Diana".
160. Karl Hultström, "Diana".
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
67. Karl Nordström, "Aprilvår vid Loing".
Klubbat pris
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
168. Kent Ullberg, "Curlews" (= Storspov).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
422. Klaes (Nicolaes) Molenaer Hans krets, Flodlandskap med figurer vid båt.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
28. Knut Ekwall, Stilla sommardag i skärgården.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
861. KÄPP/PARAPLYSKAFT, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1510. KÄRL med LOCK, cloisonné. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
858. KÅSA, av Pavel Ovchinnikov, Moskva 1899-1908. Hovleverantörsmärke.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
644. LJUSKRONA, för fyra ljus. Nordeuropa, 1700-talets slut.
Klubbat pris
76 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
649. LJUSKRONA, för nio ljus. Karl Johan 1820/30-tal.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
645. LJUSKRONA, för nio ljus. Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
650. LJUSKRONA, för sex ljus. Karl Johan, 1820/30-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?