Important Spring Sale 641

1143 föremål
327. Tallrik, fajans. Holland, sent 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1052. Tallrik, vapenporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1061. Tallrikar, 10 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
927. Tallrikar, 12 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1066. Tallrikar, 14 st, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
796. Tallrikar, ett par, porslin. Kina, Qingdynatin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
321. Tallrikar, två stycken, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
122. Tazza, troligen Italien, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1113. Tedosa, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1112. Tekruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1118. Tekruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1005. Tempelklocka, brons. Sen Ming/tidigt Qingdynasti.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
483. Temple St Clair ring 18K guld med cabochonslipade  turmaliner.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
324. Terrin med lock, fajans. Marieberg, 1765.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
641. Theodor Lundberg, Sub rosa.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
430. Tina Karlsson ring 18K guld med en fasettslipad ametist.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
769. Torsten Andersson, Utan titel.
Klubbat pris
220 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
684. Tove Jansson, På baren.
684. Tove Jansson, På baren.
Klubbat pris
105 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
865. Tronstolsmatta, Peking, Kina, 1800-tal, Qingdynastin.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
821. Trumpetvas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
133. Trädgårdsurna, Sverige 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
941. Träsnittsblock, för Utagawa Kuniyoshi, Japan.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
872. Träställ och trälock, hardwood. Qingdynastin.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1090. Tvättfat, porslin, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
747. Tyresö Slott från Kalvfjärden.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
118. Uppsatsskål, 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
792. Urna med lock, porslin. Kina, Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
125 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1095. Urna med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
922. Urna, Hu, brons. Mingdynastin eller äldre.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
121. Urna, Sverige 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
328. Urna, fajans. Holland, sent 1600-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
828. Urna, porslin, Transition, wucai, 1600-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
946. Urna, porslin. Japan, 1600-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
817. Urna, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
819. Urna, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1101. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
816. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
125 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
119. Urna, Älvdalen 1800-talets första hälf, Empire.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
418. Van Cleef & Arpels collier Alhambra 18K guld med malakit.
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
140 000 - 160 000 SEK
824. Vas med lock, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
975. Vas, biskviporslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
318. Vas, glas. Möjligen Ryssland, 1890-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
807. Vas, lack. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
803. Vas, mjuktporslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
852. Vas, porslin, Kina, Qingdynastin.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
857. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1083. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
782. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
220 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
818. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
780. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1117. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
781. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
155 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
837. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
838. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
839. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
779. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1094. Vas, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
805. Vas, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
830. Vas, porslin. Kina, Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1139. Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1148. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal eller äldre.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1071. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1082. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
842. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
848. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
930. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
820. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1073. Vas, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1087. Vas, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK