Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
1143 föremål
312. Pokal, glas. Troligen Kungsholmens glasbruk, 1700-tal.
312. Pokal, glas. Troligen Kungsholmens glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
310. Pokal, glas. Troligen Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
310. Pokal, glas. Troligen Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1111. Pokal, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1111. Pokal, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
200. Pokal, silver, Peter Muller, S:t Petersburg, ca 1830.
200. Pokal, silver, Peter Muller, S:t Petersburg, ca 1830.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
311. Pokaler, glas, ett par. Troligen Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
311. Pokaler, glas, ett par. Troligen Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
307. Pokalglas, möjligen Kungsholms glasbruk. 1700-tal.
307. Pokalglas, möjligen Kungsholms glasbruk. 1700-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
507. Pomellato collier 18K guld.
507. Pomellato collier 18K guld.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
457. Pomellato hänge i form av kors 18K guld med granater.
457. Pomellato hänge i form av kors 18K guld med granater.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
123. Porträttmedaljong, troligen Italien 1700-tal.
123. Porträttmedaljong, troligen Italien 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
126. Potpourriurnor med lock, ett par, 1800-tal.
126. Potpourriurnor med lock, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
952. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
952. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
953. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
953. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
786. Praktfat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
786. Praktfat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1076. Praktvas, biskviporslin. Qingdynastin, med Kangxis märke.
1076. Praktvas, biskviporslin. Qingdynastin, med Kangxis märke.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
1054. Praktvas, porslin. Qingdynastin, omkring år 1800.
1054. Praktvas, porslin. Qingdynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris 
190 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
702. På värdshuset.
702. På värdshuset.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
719. Rafael Hans krets, Madonnan med barnet och Johannes Döparen.
719. Rafael Hans krets, Madonnan med barnet och Johannes Döparen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
683. Ragnhild Nordensten, "Sjöhästar".
683. Ragnhild Nordensten, "Sjöhästar".
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
132. Ramar, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
132. Ramar, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
559. Regentlängd.
559. Regentlängd.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
798. Relief, trä. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
798. Relief, trä. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
735A. Rembrandt Harmensz van Rijn, "Jan Cornelis Sylvius Preacher".
735A. Rembrandt Harmensz van Rijn, "Jan Cornelis Sylvius Preacher".
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
730. Rembrandt Harmensz van Rijn, "Nude man standing, another seated".
730. Rembrandt Harmensz van Rijn, "Nude man standing, another seated".
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
733. Rembrandt Harmensz van Rijn, "St Jerome Kneeling in Prayer, Looking down".
733. Rembrandt Harmensz van Rijn, "St Jerome Kneeling in Prayer, Looking down".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
733A. Rembrandt Harmensz van Rijn, "The rest on the flight: a night piece".
733A. Rembrandt Harmensz van Rijn, "The rest on the flight: a night piece".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
425. Ring 18K guld med åttkantslipade diamanter.
425. Ring 18K guld med åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
433. Ring 18K vitguld med baguette- och åttkantslipade diamanter.
433. Ring 18K vitguld med baguette- och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
451. Ring 18K vitguld med en fasettslipad ametist.
451. Ring 18K vitguld med en fasettslipad ametist.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
338. Ring 18K vitguld med en pärla.
338. Ring 18K vitguld med en pärla.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
446. Ring 18K vitguld med en rund briljantslipad diamant.
446. Ring 18K vitguld med en rund briljantslipad diamant.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
90 000 - 110 000 SEK
411. Ring 18K vitguld med en rundbriljantslipad diamant.
411. Ring 18K vitguld med en rundbriljantslipad diamant.
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
140 000 - 160 000 SEK
498. Ring 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
498. Ring 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
378. Ring 22K guld med smaragder.
378. Ring 22K guld med smaragder.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
404. Ring platina med en gammalslipad cushionformad diamant.
404. Ring platina med en gammalslipad cushionformad diamant.
Klubbat pris 
340 000 SEK
Utropspris
275 000 - 325 000 SEK
405. Ring platina med en gammalslipad diamant, Wiwen Nilsson.
405. Ring platina med en gammalslipad diamant, Wiwen Nilsson.
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
883. Rituella horn, ett par, mässing och koppar. Tibet, 1800-tal.
883. Rituella horn, ett par, mässing och koppar. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
579. Robert Thegerström, Muraren.
579. Robert Thegerström, Muraren.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
867. Rock, broderat siden. Kina, Sen Qingdynasti.
867. Rock, broderat siden. Kina, Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
868. Rock, broderat siden. Kina, tidigt 1900-tal.
868. Rock, broderat siden. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
643. Roland Svensson, Höstdag, Lilla Nassa.
643. Roland Svensson, Höstdag, Lilla Nassa.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1069. Roleauvas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
1069. Roleauvas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
765. Ron Gorchov, "Penduluum".
765. Ron Gorchov, "Penduluum".
Klubbat pris 
840 000 SEK
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
660. Roslyn Castle.
660. Roslyn Castle.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1022. Rotskulptur, snidat trä, sen Qingdynasti.
1022. Rotskulptur, snidat trä, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
639. Ruth Milles, "Grand-mère et sa petite fille".
639. Ruth Milles, "Grand-mère et sa petite fille".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
536. Ruth Milles, "Yvonne, fille de Bretonne".
536. Ruth Milles, "Yvonne, fille de Bretonne".
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1006. Rökelsehållare, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
1006. Rökelsehållare, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1084. Rökelsehållare, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1084. Rökelsehållare, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1003. Rökelsekar, brons. 1600-/1700-tal.
1003. Rökelsekar, brons. 1600-/1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1035. Rökelsekar, keramik. Kina, Songdynastin (960-1279).
1035. Rökelsekar, keramik. Kina, Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
932. Rökelsekar, keramik. Korea, Koryo.
932. Rökelsekar, keramik. Korea, Koryo.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1142. Rökelsekar, porslin. Kina, Qing dynastin, 1800-tal.
1142. Rökelsekar, porslin. Kina, Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1143. Rökelsekar, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
1143. Rökelsekar, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
843. Rökelsekar, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
843. Rökelsekar, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1004. Rökelskar, brons. Mingdynastin (1368-1644).
1004. Rökelskar, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
715. Salome med Johannes Döparens huvud.
715. Salome med Johannes Döparens huvud.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
743A. Samer i fjällandskap.
743A. Samer i fjällandskap.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
595. Sebastiaen Vrancx Tillskriven, Landskap med jägare och hundar.
595. Sebastiaen Vrancx Tillskriven, Landskap med jägare och hundar.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
738. Severin Nilson, Flicka på blomsteräng.
738. Severin Nilson, Flicka på blomsteräng.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
636. Sigrid Fridman, Språngande hjort.
636. Sigrid Fridman, Språngande hjort.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
523. Simony Jensen, Flicka med docka.
523. Simony Jensen, Flicka med docka.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
168. Simson Ryberg, konfektskål, silver, Stockholm 1791.
168. Simson Ryberg, konfektskål, silver, Stockholm 1791.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
642. Siri Derkert, Porträttbyst av Elin Wägner (1882-1949).
642. Siri Derkert, Porträttbyst av Elin Wägner (1882-1949).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
152. Sked, silver, okänd mästare, Norden 1599.
152. Sked, silver, okänd mästare, Norden 1599.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
858. Skedar, ett par, porslin. Qingdynastin, sekelskifte 1900.
858. Skedar, ett par, porslin. Qingdynastin, sekelskifte 1900.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
3. Skrivskåp, Sverige 1700-talets första del, Senbarock.
3. Skrivskåp, Sverige 1700-talets första del, Senbarock.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK