Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
1143 föremål
1105. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
1105. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
306. Pokal, glas. Skånska glasbruket, 1700-tal.
306. Pokal, glas. Skånska glasbruket, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
821. Trumpetvas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
821. Trumpetvas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
968. Tallrikar, sex stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
968. Tallrikar, sex stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1037. Fat, keramik. Mingdynstin (1368-1644).
1037. Fat, keramik. Mingdynstin (1368-1644).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
868. Rock, broderat siden. Kina, tidigt 1900-tal.
868. Rock, broderat siden. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1106. Urna med lock, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1106. Urna med lock, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
148. Paul Zachun, bägare, silver, Norrköping 1732.
148. Paul Zachun, bägare, silver, Norrköping 1732.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1088. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
1088. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
920. Penselbad, nefrit. Qingdynastin, 1800-tal.
920. Penselbad, nefrit. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1059. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1059. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1040. Skulptur, lergods. Sen Mingdynasti (1368-1644).
1040. Skulptur, lergods. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
961. Kendi, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
961. Kendi, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
88. Spegel, 1800-talets första del, Empire.
88. Spegel, 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
30. Brickbord, 1700-taltets slut, Sengustavianskt.
30. Brickbord, 1700-taltets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
956. Fat, två stycken, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-27).
956. Fat, två stycken, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-27).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
848. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
848. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
326. Fat, fajans. Holland, 1600-talets andra hälft.
326. Fat, fajans. Holland, 1600-talets andra hälft.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
973. Fat, porslin. Japan, 1700-tal.
973. Fat, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
635. Per Hasselberg, "Mignon".
635. Per Hasselberg, "Mignon".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
931. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
931. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
910. Skål, stengods. Takatori-typ, Japan, 1900-tal. Med sigillmärke.
910. Skål, stengods. Takatori-typ, Japan, 1900-tal. Med sigillmärke.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1093. Skål, porslin. Kina, 1900-tal.
1093. Skål, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1091. Skål, porslin. Kina, sen Qingdynasti, omkring 1900.
1091. Skål, porslin. Kina, sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
882. Altarbord, lack, sen Qingdynasti.
882. Altarbord, lack, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
799. Skål, stengods, tenmoku. Songdynastin (960-1279).
799. Skål, stengods, tenmoku. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
250. Matta, antik s.k. "Cloud band Kazak", ca 230 x 144 cm.
250. Matta, antik s.k. "Cloud band Kazak", ca 230 x 144 cm.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
538. Otto Strandman, Stående kvinna.
538. Otto Strandman, Stående kvinna.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
857. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
857. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1071. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1071. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1012. Nefritföremål, fyra stycken, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
1012. Nefritföremål, fyra stycken, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
416. Brosch 18K vitguld med en grå månsten.
416. Brosch 18K vitguld med en grå månsten.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
200. Pokal, silver, Peter Muller, S:t Petersburg, ca 1830.
200. Pokal, silver, Peter Muller, S:t Petersburg, ca 1830.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1022. Rotskulptur, snidat trä, sen Qingdynasti.
1022. Rotskulptur, snidat trä, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
115. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.
115. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
185. Stephan Westerstråhle, gräddkanna, silver, Stockholm 1793.
185. Stephan Westerstråhle, gräddkanna, silver, Stockholm 1793.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
529. Märta Améen, Sitt vackert.
529. Märta Améen, Sitt vackert.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
316. Champagnestrutar, 13 stycken, glas, 1800-tal.
316. Champagnestrutar, 13 stycken, glas, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
41. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
41. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1097. Fat, fem stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1097. Fat, fem stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
332. Figurgrupp, keramik. Italien, Vinovo, märkt 1817.
332. Figurgrupp, keramik. Italien, Vinovo, märkt 1817.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
800. Skål, keramik. Song/Yuandynastin.
800. Skål, keramik. Song/Yuandynastin.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
924. Skålar, 12 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
924. Skålar, 12 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
841. Penselbad, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-/1800-tal.
841. Penselbad, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris 
240 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
104. Kandelaber, för två ljus, Sverige 1700/1800-tal.
104. Kandelaber, för två ljus, Sverige 1700/1800-tal.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
243. Matta, antik Kurdisk, ca 247-253 x 116-125 cm.
243. Matta, antik Kurdisk, ca 247-253 x 116-125 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
244. Matta, antik, Turkmen, ca 204-206 x 124 cm.
244. Matta, antik, Turkmen, ca 204-206 x 124 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
312. Pokal, glas. Troligen Kungsholmens glasbruk, 1700-tal.
312. Pokal, glas. Troligen Kungsholmens glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
201. Champagnekylare, silver, Wien 1844. Mästarstämpel FT. Nyrokoko.
201. Champagnekylare, silver, Wien 1844. Mästarstämpel FT. Nyrokoko.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
434. Brosch silver och emalj med en rund briljantslipad diamant.
434. Brosch silver och emalj med en rund briljantslipad diamant.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
911. Fyrfat, brons. Japan, Edo (1603-1868).
911. Fyrfat, brons. Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
65. Karmstol, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
65. Karmstol, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
796. Tallrikar, ett par, porslin. Kina, Qingdynatin, Kangxi (1662-1722).
796. Tallrikar, ett par, porslin. Kina, Qingdynatin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
264. Matta antik silke Täbris, ca 171 x 118,5 cm.
264. Matta antik silke Täbris, ca 171 x 118,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
780. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
780. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
140 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
305. Pokal, glas. Skånska glasbruket, 1700-tal.
305. Pokal, glas. Skånska glasbruket, 1700-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
181. Lars Boye, skrin, silver, Stockholm 1783. Gustavianskt.
181. Lars Boye, skrin, silver, Stockholm 1783. Gustavianskt.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
285. Matta, semiantik Isfahan s.k. Ahmad, ca 213 x 140 cm.
285. Matta, semiantik Isfahan s.k. Ahmad, ca 213 x 140 cm.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
259. Matta, Antik Keshan s.k. Motachem, signerad, ca 226 x 137 cm.
259. Matta, Antik Keshan s.k. Motachem, signerad, ca 226 x 137 cm.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
338. Ring 18K vitguld med en pärla.
338. Ring 18K vitguld med en pärla.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
44. Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.
44. Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
972. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
972. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
262. Matta, semiantik Keshan, ca 216,5 x 140 cm.
262. Matta, semiantik Keshan, ca 216,5 x 140 cm.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
641. Theodor Lundberg, Sub rosa.
641. Theodor Lundberg, Sub rosa.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
325. Fat, fajans. Holland, Delft, 1600-talets andra hälft.
325. Fat, fajans. Holland, Delft, 1600-talets andra hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
199. Gustaf Folcker, uppläggningsfat, silver, Stockholm sannolikt 1860.
199. Gustaf Folcker, uppläggningsfat, silver, Stockholm sannolikt 1860.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
971. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
971. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
981. Skål, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
981. Skål, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
642. Siri Derkert, Porträttbyst av Elin Wägner (1882-1949).
642. Siri Derkert, Porträttbyst av Elin Wägner (1882-1949).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK