Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

247 föremål
67. Sullastolar, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
218. Trädgårdsurna, Hellefors styckebruk, daterad 1791.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
244. Trädgårdsurnor, ett par, Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
191. Urna med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Sengustaviansk.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
190. Urna, England, 1700-talets slut, George III.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
192. Urna, Älvdalen 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK