Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

1441 föremål
1147. Rökelsekar, porslin. Sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1097. Fat, porslin. Mingdynastin, Jiajing  (1521–1566).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
520. Pokalglas, två stycken, Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1075. Krage, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
176. Ljusstakar ett par, Sverige 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1076. Pall/ställ, hardwood. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1261. Vas, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1033. Vas med lock, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1055. Bålskål, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 500 - 4 000 SEK
1029. Bricka, lack. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
529. Fat, fajans. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
383. Dosa, porslin, Meissen-stil, troligen Tyskland 1800-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1137. Tallrik, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1067. Vas med lock, porslin. Sen Qingdynasti/Republik.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1144. Urna, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
327. Äggkopp, delvis förgyllt silver, Danmark sent 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
531. Potpurriurna/kaninvas, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
1295. Värmehuv, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
528. Fat, fajans. Rörstrand, daterat 22/2 (17)65.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
1102. Skål, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
578. Fingerborg 18K guld med karneol.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
89. Fotpall, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
527. Smörask med lock, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK