Tid för klappar

34 föremål
KANDELABER, 1920-/30-tal.
KANDELABER, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NATTLJUSSTAKE, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, funkis, troligen 1930-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANDELABER, smidesjärn, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR ANDER, adventsljusstake, "Sonat", Ystad Metall.
Klubbat pris
2 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANDELABER, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstake, mässing, Skultuna.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, taklampa, modell A110, Artek, Finland, 2010.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABER, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK