OKÄND KONSTNÄR 1600-TAL, olja på duk 128 x 91,5 cm. Osignerad, daterad 1684.
Ämbetsmannaporträtt. Duk 128 x 91,5 cm.
Ytsmuts, krackelyr, retuscher, gulnad fernissa, strödda mindre skrapmärken och färgbortfall.
Påskrift: AE Tatis Sua 82 1684.