Skandinaviskt svalt

658 föremål
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 010 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAMBURMAJOR, gjutjärn, omkring 1900.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TEXTIL, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIMO SARPANEVA, GLASSSKULPUR, 3599.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
250 EUR
TOBAKSBURK, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1929.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOM DIXON, golvlampa, "Jack".
TOM DIXON, golvlampa, "Jack".
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TONY LANDBERG, pigmentutskrift, signerad och numrerad 5/70.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas och skål Kosta Boda, signerade.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, Taklampa.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, glas, Jugend, Loetz-stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
120 EUR
Utropspris
200 EUR
VAS, glas, Loetz-typ, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 099 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, keramik. Jugend, Höganäs, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 109 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, 7 stycken, stengods, "Wallåkra".
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VERNER PANTON, bord, 'Cone Table', Frem Røjle, Danmark.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VINKYLARE, vitmetall, 1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets början.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VÄGGLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPA, 1950-tal.
VÄGGLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
4 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPETTER, ett par, Art Déco, 1920-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, 6 st, Boréns, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par 1930-tal.
VÄGGLAMPOR, ett par 1930-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1930-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Asea.
VÄGGLAMPOR, ett par, Asea.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Orrefors, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
W.A. BOLIN, kåsa / skål, silver, Stockholm 1941, 203g.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WIKTOR BERNDT, taklampa, Swedish Crystal, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, lockurna och vas, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
2 222 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gicléetryck, signerad och numrerad 81/150.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, olja på duk, signerad och daterad -83.
Klubbat pris
52 000 SEK
Utropspris
45 000 SEK
YSTAD METALL, lampetter, ett par, tenn, art deco, 1931.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÅKE HOLM, skulptur, lergods, signerad Å Holm.
Klubbat pris
1 410 SEK
Utropspris
1 500 SEK