Nordic Design Sale

Auktion: 9 − 25 april, online.
Adress: Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors

309 föremål
Paavo Tynell, skål, brons, Taito.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Paavo Tynell, taklampa, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Relief, Artek 1960-tal.
Relief, Artek 1960-tal.
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Rut Bryk, relief, keramik, signerad Bryk II.
Klubbat pris
9 200 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Sigurd Frosterus, fåtölj, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Soffa 1960-tal.
Soffa 1960-tal.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Takkrona, Murano, Italien 1960/1970-tal.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR