Nell Walden, blandteknik på papper, signerad och daterad -70
"Villaggio" / "Villaggio Morte", även signerad och daterad 1970 a tergo. 29 x 22 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad.
Samling familjen Andersson.
Mjellby konstmuseum, "Nell Walden & Der Sturm", 14 maj – 4 oktober.
Mjellby Konstmuseum, "Nell Walden & Der Sturm", avbildad sid. 34.