GOLVLAMPA, keramik, 1900-talets tredje kvartal.

Brun och vit glasyr. Genombruten dekor med bakomvarande ljuspunkt, invändigt gultonad, totalt två ljuspunkter. Medföljande skärm. Total höjd 135 cm.

Ej funktionstestad. Något slitage.

Utropspris
2 000 SEK