Design
1092328

SERVISDELAR, flintgods, 18 st, "Fish", Johnson Bros, No. 2, England, 1900-talets senare del

Oval form med varierande fiskmotiv på benvit botten. Tolv mattallrikar längd 26 cm, fyra serveringsfat längd 14-24, en terrin längd 26, en såskanna.

Åldersrelaterat slitage. Någon med repor, nagg och krakelyrer. Vissa tillverkningsdefekter.

Utropspris
2 000 SEK