KARL EKMAN, kaffeservis, 3 delar, silver, Gewe, 1979-80.
Kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna. Bukig form på svängda fötter med dekor av svenska floran. Sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda. Höjd 6 - 25 cm. Vikt 992 g.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.