SMYCKESBORD, Louis XV-stil, troligen Frankrike, tidigt 1900-tal.

Bronserad och målad dekor med landskapsmotiv. Uppfällbart lock med tyginrett fack, underliggande låda. Bredd 40, djup 33, höjd 76 cm. Nyckel finns.

Slitage, smärre skador.

Utropspris
3 000 SEK