MATSERVIS, 60 delar, porslin, Bavaria, 1900-talets första hälft.

22 mattallrikar, 15 djupa tallrikar, 5 större assietter, 12 mindre assietter, fyra uppläggningsfat, såsskål, 5 uppläggningsfat, terrin med lock.

Slitage. Flera delar med nagg. Några med större avslag och sprickor.

Utropspris
1 800 SEK