BESTICKSERVIS, 74 delar, silver. Tyskland samt Sverige, 1900-tal, 2393 gram.

Bestående av:
Tyskland, med Svenska importstämplar, samt K. Andersson, bestående av:
1 matskedar, 788 gram,
17 matgafflar, 773 gram.
17 matknivar med rostfria blad, 960 gram.
4 smörknivar med rostfria blad, 138 gram.
3 smörgåsknivar med rostfria blad 108 gram.
8 smörgåsgafflar, 178 gram.

"Gammal Fransk", bl.a. Johan Ahlforss, Strängnäs, 1842: 6 matskedar, 402 gram, samt 4 kaffeskedar, 76 gram.

Modell "Haga", bestående av:
4 smörgåsgafflar, 88 gram.
8 smörgåsknivar med rostfria blad, 234 gram.
1 matsked, 48 gram.
1 matgaffel, 40 gram.

Silvervikt 2393 gram, totalvikt 3833 gram.

Slitage. Fåtal med gravyr.

Utropspris
5 000 SEK