SAMLING TENNSTOP, 8 st, Sverige 1800-tal.

1800-tal, band annat år 1839, 1840,1841. Olika modeller. En del med gravyr. Höjd inkl tumgrepp 19-21 cm.

Senare gravyr, bl.a. med personnummer, skador, lagningar, slitage, repor, bucklor, bristningar.

Utropspris
3 000 SEK