MATBORD, omkring år 1800, 2 iläggsskivor medföljer.

Tvådelat matbord av furu med två iläggsskivor. På hjul. Längd (58+58+40+40) totalt ca 196, bredd ca 119, höjd ca 77 cm.

Slitage, repor, märken, något instabilt. Stödpinnar till skivorna kompletterade.

Utropspris
2 500 SEK