"Carl Oscar Wendt" . 51 x 43. Gustaviansk ram märkt Niclas Meunier, Stockholms Hallstämpel.
Krackelerad, dukskador. Ramen omarbetad spegelram.
Carl Oscar Wendt var bagare och klädeshandlare i Stockholm.