Bestående av:
5 uppläggningsfat, längsta fatets längd 40 cm.
4 uppläggningsskålar
2 dessertskålar
4 mattallrikar, diameter 23 cm.
9 fat till kaffekoppar
1 terrin med lock
en skål utan lock
12 assietter
Större delen 2:a och 3:e sort. Tre delar med nagg. Slitage.