SERVISDELAR, 41 delar, flintgods samt porslin. "Ostindia", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
10 kaffekoppar med fat, 2 extra fat medföljer
11 assietter
7 förrättstallrikar
5 djupa tallrikar
6 mattallrikar, diameter 24 cm
1 soppterrin med lock, längd 30 cm, höjd 20 cm
1 kanna
Slitage. Smärre nagg. Delar med större slitage/nagg medföljer.