Med syntetisk vit spinell. Mått hänge exklusive ögla ca 3 x 2,5 cm. Hänge stämplad GGG, Göteborg 1954. kedja 18K guld, längd 50 cm. Totalvikt 6,8 gram
Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10