Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 207 x 137,5 cm, signerad IS.
Melerad botten i olika röda nyanser samt grönt och benvitt. Flera smala bårder, en gråmelerad, en ljusbrunmelerad, en benvitmelerad och en brunmelerad.
Något slitage och smutsig, fläckar.