och vita stenar, mått ca 14 X 48 mm, totalvikt . Stämplade HE, Stockholm 1944 samt signerade Stigbert.
Bruksslitage. Två vita stenar saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10