Matservis, porslin, 36 delar musselmalet, helblonde, Bing & Grøndahl,
Bestående av:
10 mattallrikar, 25 cm.
9 förrättstallrikar, 22 cm.
9 assietter, 18 cm.
Fyrkantig skål, 22 cm.
2 ovala fat, 28-34 cm.
Såsbåt, 22 cm.
Såssnipa, 14 cm.
2 ljusstakar, 13 cm.
Rund skål, 24 cm.
Smärre slitage. Glasyrnagg på fyrkantiga skålen.